Volkswagen Touran (Nr 7681202)

Volkswagen Touran
Waga
Sztuk
Volkswagen Touran 2 Gen. (2015 - 2020) Minivan
Długość
452 cm
Szerokość
182 cm
Wysokość
165 cm
ok.
1525 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga:
1525 kg
Dystans
1026 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Hiszpania, Estremadura, Badajoz

Od 1 maj 2021 do 2 maj 2021

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Katalonia, Barcelona

Od 3 maj 2021 do 30 cze 2021


Zadaj pytanie

Transport samochodu

Potrzeba przewozu wozu uwidacznia się niekiedy, jeśli nabywamy nowy pojazd lub sprowadzamy go od wcześniejszego posiadacza, przykładowo z Austrii. Decydujący koszt i przygotowanie przewozu uzależnione są od elementów takich jak: stan wozu, jego waga i wymiary oraz odległość do przejechania.

Jak najlepiej i najoszczędniej transportować wóz?

Jednym z najbardziej korzystnych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego zlecenia o transporcie pojazdu na Clicktrans.pl, a już w parę minut otrzymamy oferty od przewoźników, którzy ukierunkowują się w transporcie samochodów. Przed wyborem przedsiębiorstwa transportowego należy utwierdzić się, czy posiada stosowną polisę, która zawiera ubezpieczenie w sytuacji zniszczenia auta.

Sposoby transportu pojazdu

Do przewiezienia samochodu pomagają autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub otwartą przyczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (pojazd i naczepa). Najważniejsze znaczenie ma dokładne przymocowanie samochodu – koła pojazdu powinny być przypięte 4 linami mocującymi tak, aby samochód nie zmieniał położenia podczas transportu. Powinno się pamiętać także, iż właściwa waga naczepy nie może przewyższać faktycznej masy auta holowanego.

Formalności

Żeby niezależnie przewozić wóz osobowy potrzebne jest prawo jazdy kategorii B, w przypadku kiedy masa całkowita nie przekracza 3,5 tony. W momencie jeśli DMC jest większa niż 3,5 t., zazwyczaj potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeśli zlecamy transport w przedsiębiorstwie transportowym na terenie Unii Europejskiej, często konieczny będzie CRM (list przewozowy) i świadectwo zlecenia, który uprawnia przedsiębiorstwo do odbioru samochodu.