(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Samochody Dodano: 2018-07-24 20:12

Volkswagen Transporter

(Nr 3008052)
Volkswagen Transporter

Marka i model:

Volkswagen Transporter

Waga w kg (łączna):

2980.00

Budżet zlecenia [€]:

500

Dystans: 2320.00 km

Transport samochodu

    Potrzeba przewozu samochodu uwidacznia się niekiedy, jeśli nabywamy nowy samochód czy też ściągamy go od poprzedniego właściciela, np. z Włoch. Rozstrzygający koszt i przygotowanie przewozu zależą od elementów takich jak: stan auta, jego waga i wielkość oraz odległość do przejechania.

Jak najbezpieczniej i najoszczędniej przewieść wóz?

    Jednym z najbardziej korzystnych rozwiązań jest wystawienie darmowego ogłoszenia o przewiezie wozu na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już po chwili otrzymamy oferty od firm transportowych, które specjalizują się w przewozie wozów. Przed wyborem przewoźnika warto upewnić się, czy posiada odpowiednią polisę, która obejmuje ubezpieczenie w sytuacji zniszczenia pojazdu.

Sposoby przewożenia wozu

    Do transportu wozu pomagają autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub otwartą naczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (pojazd oraz naczepa). Najważniejsze znaczenie ma umiejętne zamocowanie auta – koła wozu powinny być przypięte czteroma linami trzymającymi tak, aby pojazd nie zmieniał umiejscowienia podczas przewozu. Trzeba pamiętać również, iż rzeczywista waga przyczepy nie może przerastać faktycznej masy wozu ciągnącego.

Formalności

    Aby niezależnie przewozić wóz osobowy należy mieć prawo jazdy kategorii B, w momencie gdy waga całkowita nie jest większa niż 3,5 tony. W momencie jeżeli DMC jest większa niż 3,5 tony, wówczas konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Kiedy zlecamy transport w przedsiębiorstwie transportowym na terenie UE, najczęściej wymagany będzie CRM (list przewozowy) i świadectwo zlecenia, który upoważnia przewoźnika do odbioru auta.

Adres i termin nadania

Woking, Wielka Brytania

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Rīga, Łotwa

Termin elastyczny