(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Volkswagen transporter (Nr 4913678)

Volkswagen  transporter

Marka i model:

Ford transit

Waga w kg (łączna):

1800

Budżet zlecenia [€]:

400

Liczba sztuk:

1

Dystans: 2112.00 km

Adres i termin nadania

Hiszpania, Murcja, Murcja

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Holandia, Noord-Holland, Amsterdam

Termin elastyczny


Transport samochodu

Zapotrzebowanie przewozu wozu pojawia się nierzadko, jak kupujemy nowy pojazd lub ściągamy go od wcześniejszego posiadacza, przykładowo z Wielkiej Brytanii. Ostateczny koszt i zorganizowanie przewozu uzależnione są od elementów takich jak: stan wozu, jego ciężar i wymiary oraz odcinek do pokonania.

Jak najbezpieczniej i najoszczędniej przewieść auto?

Jednym z najbardziej korzystnych rozwiązań jest wystawienie darmowego zlecenia o przewiezie wozu na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już w parę minut dostaniemy oferty od firm transportowych, które ukierunkowują się w przewozie wozów. Przed wyborem przedsiębiorstwa transportowego warto utwierdzić się, czy posiada wymaganą polisę, która obejmuje ubezpieczenie w przypadku zniszczenia auta.

Metody przewożenia wozu

Do transportu pojazdu służą autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub otwartą naczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (samochód oraz naczepa). Fundamentalne znaczenie ma profesjonalne zamocowanie auta – koła wozu powinny być przypięte 4 taśmami mocującymi w taki sposób, aby samochód nie zmieniał położenia w czasie przewozu. Trzeba pamiętać także, iż właściwa masa naczepy nie może przewyższać właściwej masy samochodu ciągnącego.

Formalności

Żeby samodzielnie transportować wóz osobowy należy mieć prawo jazdy kategorii B, w przypadku jak waga całkowita nie jest większa niż 3,5 t. W przypadku gdy DMC jest większa niż 3,5 tony, zazwyczaj konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeżeli zlecamy przewóz w firmie na terenie UE, najczęściej wymagany będzie CRM (list przewozowy) i świadectwo zlecenia, jaki uprawnia firmę do odbioru pojazdu.