volkswagen transporter (Nr 6065244)

volkswagen transporter

Marka i model:

t4

Waga w kg (łączna):

2500

Budżet zlecenia [zł]:

200

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 2012.00 km

Adres i termin nadania

Wielka Brytania, Anglia, Nelson

Od 21 maj 2020 do 28 maj 2020

Adres i termin dostawy

Czechy, Kraj Morawsko-Śląski, Ostrawa

7 cze 2020


Transport samochodu

Zlecenie transportu wozu uwidacznia się nierzadko, gdy nabywamy nowy pojazd czy też ściągamy go od ostatniego właściciela, przykładowo z Włoch. Rozstrzygający koszt i zorganizowanie transportu zależą od elementów takich jak: stan wozu, jego ciężar i wymiary oraz trasa.

Jak najlepiej i najtaniej przewieść auto?

Jednym z najbardziej opłacalnych rozwiązań jest wystawienie darmowego ogłoszenia o przewiezie samochodu na Clicktrans.pl, a już w parę minut dostaniemy oferty od firm transportowych, które ukierunkowują się w transporcie wozów. Przed wyborem przedsiębiorstwa transportowego warto upewnić się, czy posiada stosowną polisę, która zawiera ubezpieczenie w sytuacji uszkodzenia samochodu.

Metody transportu samochodu

Do przewiezienia auta pomagają autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub odsłoniętą przyczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (pojazd i przyczepa). Podstawowe znaczenie ma dokładne zamocowanie ładunku – koła auta powinny być przypięte 4 taśmami mocującymi tak, aby pojazd nie zmieniał położenia w czasie przewozu. Wypada pamiętać także, że faktyczna masa przyczepy nie powinna przerastać właściwej masy auta ciągnącego.

Formalności

Żeby samodzielnie transportować samochód osobowy wystarczy prawo jazdy kategorii B, w momencie gdy masa całkowita nie przekracza 3,5 t. W momencie jeśli DMC przekracza 3,5 t., wówczas wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeśli zlecamy transport u przewoźnika w obszarze UE, najczęściej konieczny będzie CRM (list przewozowy) i świadectwo zlecenia, który upełnomocnia firmę do odbioru pojazdu.