(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

VOLKSWAGEN TRANSPORTER (Nr 6069990)

VOLKSWAGEN TRANSPORTER

Marka i model:

VOLKSWAGEN TRANSPORTER

Waga w kg (łączna):

2400

Potrzebuję fakturę VAT:

Tak

Liczba sztuk:

1

Dystans: 1828.00 km

Adres i termin nadania

Niemcy, Schleswig-Holstein, Fredesdorf

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Katalonia, Aiguafreda

Termin elastyczny


Transport samochodu

Zapotrzebowanie transportu pojazdu pojawia się niekiedy, kiedy kupujemy nowy samochód czy też ściągamy go od wcześniejszego posiadacza, na przykład z Anglii. Ostateczny koszt i zorganizowanie transportu zależą od elementów takich jak: stan wozu, jego ciężar i wielkość oraz odcinek do pokonania.

Jak najbezpieczniej i najtaniej transportować samochód?

Jednym z najbardziej rentownych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego zlecenia o przewiezie wozu na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już za moment uzyskamy oferty od przewoźników, którzy specjalizują się w przewozie pojazdów. W trakcie wyboru firmy transportowej warto przekonać się, czy posiada odpowiednią polisę, która zawiera ubezpieczenie w sytuacji zniszczenia pojazdu.

Sposoby przewożenia wozu

Do przewiezienia wozu pomagają autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub odsłoniętą naczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (pojazd i naczepa). Fundamentalne znaczenie ma umiejętne zamocowanie auta – koła pojazdu należy przypiąć czteroma pasami trzymającymi tak, żeby samochód nie zmieniał miejsca w czasie przewozu. Należy nie zapominać także, iż rzeczywista waga przyczepy nie może przewyższać faktycznej masy auta holowanego.

Procedury

Aby samodzielnie przewozić samochód osobowy wystarczy prawo jazdy kategorii B, w momencie jeżeli waga całkowita nie przekracza 3,5 tony. W momencie kiedy DMC jest większa niż 3,5 t., najczęściej konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Kiedy zlecamy transport u przewoźnika w obszarze Unii Europejskiej, często konieczny będzie CRM (list przewozowy) oraz dokument zamówienia, jaki upełnomocnia przedsiębiorstwo do odbioru auta.