Volkswagen Transporter (Nr 6410270)

Volkswagen Transporter
Waga Sztuk:
Volkswagen Transporter T3 (1979 - 1982) Minivan
Długość
457 cm
Szerokość
184 cm
Wysokość
195 cm
ok. 1370 kg
1
Sprawny*:
Nie

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga: 1370 kg
Dystans: 2202 km
Faktura VAT: Niewymagana

Adres i termin nadania

Wielka Brytania, Anglia, Clitheroe

Od 1 paź 2020 do 31 paź 2020

Adres i termin dostawy

Polska, Podkarpackie, Rzeszów

Od 1 paź 2020 do 31 paź 2020


Transport samochodu

Potrzeba przewozu wozu uwidacznia się niekiedy, kiedy nabywamy nowy samochód czy też ściągamy go od wcześniejszego właściciela, przykładowo z Włoch. Decydujący koszt i zorganizowanie transportu uzależnione są od elementów takich jak: stan pojazdu, jego waga i wielkość oraz odległość do przejechania.

Jak najbezpieczniej i najtaniej transportować auto?

Jednym z najbardziej korzystnych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego zlecenia o transporcie auta na Clicktrans.pl, a już w parę minut otrzymamy oferty od przewoźników, którzy specjalizują się w przewozie samochodów. W trakcie wyboru przedsiębiorstwa transportowego warto upewnić się, czy posiada stosowną polisę, która obejmuje ubezpieczenie w sytuacji uszkodzenia samochodu.

Sposoby przewożenia auta

Do transportu auta pomocne są autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub odsłoniętą przyczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (pojazd oraz przyczepa). Fundamentalne znaczenie ma umiejętne zamocowanie ładunku – koła samochodu należy przypiąć czteroma linami mocującymi tak, aby samochód nie zmieniał umiejscowienia w trakcie przewozu. Wypada pamiętać także, iż rzeczywista masa naczepy nie może przekraczać rzeczywistej masy auta ciągnącego.

Procedury

Żeby samodzielnie przewozić pojazd osobowy należy posiadać prawo jazdy kategorii B, w momencie jeśli waga całkowita nie przekracza 3,5 t. W przypadku jeśli DMC jest większa niż 3,5 t., najczęściej wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Kiedy zlecamy przewóz w firmie transportowej w obszarze UE, najczęściej konieczny będzie CRM (list przewozowy) oraz dokument zlecenia, jaki uprawnia firmę transportową do odbioru pojazdu.