Volkswagen Transporter (Nr 6457986)

Volkswagen Transporter
Waga Sztuk:
Volkswagen Transporter T3 [restyling] (1982 - 1992) Minivan
Długość
457 cm
Szerokość
184 cm
Wysokość
195 cm
ok. 1814 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga: 1814 kg
Dystans: 217 km
Faktura VAT: Niewymagana

Adres i termin nadania

Hiszpania, Baleary, Ibiza

Od 2 wrz 2020 do 12 wrz 2020

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Walencja, Llíria

Od 24 wrz 2020 do 26 wrz 2020


Transport samochodu

Zlecenie przewozu samochodu pojawia się niekiedy, jeśli nabywamy nowy pojazd lub ściągamy go od ostatniego właściciela, przykładowo z Niemiec. Decydujący koszt i przygotowanie transportu uzależnione są od elementów takich jak: stan samochodu, jego waga i wielkość oraz trasa.

Jak najpewniej i najoszczędniej przewieść samochód?

Jednym z najbardziej korzystnych rozwiązań jest wystawienie darmowego ogłoszenia o transporcie samochodu na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już za chwilę dostaniemy oferty od firm transportowych, które ukierunkowują się w transporcie samochodów. W trakcie wyboru przewoźnika należy przekonać się, czy posiada stosowną polisę, która obejmuje ubezpieczenie w sytuacji zniszczenia pojazdu.

Metody transportu wozu

Do transportu samochodu pomagają autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub otwartą naczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (samochód i przyczepa). Zasadnicze znaczenie ma umiejętne przymocowanie samochodu – koła pojazdu powinny być przypięte czteroma linami trzymającymi tak, żeby pojazd nie zmieniał położenia podczas przewozu. Trzeba pamiętać również, że właściwa waga przyczepy nie powinna przewyższać faktycznej masy wozu holowanego.

Formalności

Żeby niezależnie transportować wóz osobowy należy mieć prawo jazdy kategorii B, w momencie gdy waga całkowita nie jest większa niż 3,5 tony. W przypadku jeśli DMC przekracza 3,5 tony, najczęściej potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeżeli zamawiamy transport w firmie w obszarze Unii Europejskiej, często potrzebny będzie CRM (list przewozowy) i dokument zlecenia, który uprawnia firmę do odbioru pojazdu.