Volkswagen Transporter (Nr 6488139)

Volkswagen Transporter
Waga Sztuk:
Volkswagen Transporter T3 [restyling] (1982 - 1992) Minivan
Długość
457 cm
Szerokość
184 cm
Wysokość
195 cm
ok. 1814 kg
1
Sprawny*:
Nie

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga: 1814 kg
Dystans: 196 km
Faktura VAT: Niewymagana

Adres i termin nadania

Hiszpania, Aragón, Farlete

Od 7 wrz 2020 do 30 wrz 2020

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Aragón, Embun

Od 7 wrz 2020 do 30 wrz 2020


Transport samochodu

Zapotrzebowanie transportu auta uwidacznia się nierzadko, jeśli zakupujemy nowy wóz czy też sprowadzamy go od wcześniejszego właściciela, przykładowo z Anglii. Ostateczny koszt i zorganizowanie przewozu uzależnione są od elementów takich jak: stan samochodu, jego waga i gabaryty oraz odcinek do pokonania.

Jak najbezpieczniej i najoszczędniej transportować pojazd?

Jednym z najczęstszych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego ogłoszenia o transporcie pojazdu na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już po kilku minutach dostaniemy oferty od firm transportowych, które ukierunkowują się w transporcie samochodów. W trakcie wyboru przedsiębiorstwa transportowego należy przekonać się, czy posiada odpowiednią polisę, która obejmuje ubezpieczenie w sytuacji zniszczenia wozu.

Metody przewożenia pojazdu

Do transportu samochodu pomocne są autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub otwartą naczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (samochód i przyczepa). Najważniejsze znaczenie ma profesjonalne przymocowanie ładunku – koła wozu powinny być przypięte czteroma pasami trzymającymi tak, aby samochód nie zmieniał umiejscowienia w trakcie przewozu. Wypada pamiętać także, że właściwa waga naczepy nie powinna przewyższać rzeczywistej masy auta holowanego.

Formalności

Żeby niezależnie przewozić pojazd osobowy potrzebne jest prawo jazdy kategorii B, w momencie jeśli waga całkowita nie jest większa niż 3,5 tony. W momencie kiedy DMC przekracza 3,5 t., wówczas wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Kiedy zlecamy przewóz w firmie transportowej w obszarze Unii Europejskiej, często konieczny będzie CRM (list przewozowy) i dokument zlecenia, który upełnomocnia firmę do odbioru auta.