Volkswagen Transporter (Nr 6545692)

Volkswagen Transporter
Waga Sztuk:
Volkswagen Transporter T3 (1979 - 1982) Minivan
Długość
457 cm
Szerokość
184 cm
Wysokość
195 cm
ok. 1370 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga: 1370 kg
Dystans: 601 km
Faktura VAT: Niewymagana

Adres i termin nadania

Polska, Pomorskie, Gdańsk

24 paź 2020

Adres i termin dostawy

Polska, Małopolskie, Tarnów

Od 25 paź 2020 do 31 paź 2020


Transport samochodu

Zlecenie transportu samochodu uwidacznia się nierzadko, jak kupujemy nowy samochód lub sprowadzamy go od ostatniego właściciela, np. z Austrii. Ostateczny koszt i przygotowanie transportu uzależnione są od czynników takich jak: stan wozu, jego ciężar i gabaryty oraz odcinek do pokonania.

Jak najpewniej i najtaniej przewieść auto?

Jednym z najbardziej opłacalnych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego zlecenia o przewiezie pojazdu na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już za chwilę uzyskamy oferty od firm transportowych, które ukierunkowują się w przewozie samochodów. W trakcie wyboru firmy transportowej należy utwierdzić się, czy posiada stosowną polisę, która obejmuje ubezpieczenie w przypadku zniszczenia samochodu.

Metody transportu samochodu

Do transportu wozu pomocne są autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub odsłoniętą naczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (pojazd oraz naczepa). Kluczowe znaczenie ma profesjonalne zamocowanie ładunku – koła auta powinny być przypięte 4 pasami mocującymi w taki sposób, aby samochód nie zmieniał położenia podczas przewozu. Należy nie zapominać także, że faktyczna masa naczepy nie może przekraczać rzeczywistej masy wozu ciągnącego.

Procedury

Żeby samodzielnie przewozić pojazd osobowy należy posiadać prawo jazdy kategorii B, w przypadku jeżeli waga całkowita nie jest większa niż 3,5 t. W momencie gdy DMC jest większa niż 3,5 tony, najczęściej konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Gdy zlecamy przewóz w firmie w obszarze Unii Europejskiej, często konieczny będzie CRM (list przewozowy) i świadectwo zlecenia, który uprawnia firmę transportową do odbioru auta.