Volkswagen Transporter (Nr 7085243)

Volkswagen Transporter
Waga
Sztuk
Volkswagen Transporter T4 (1990 - 2003) Minivan 4-Doors
Długość
470 cm
Szerokość
184 cm
Wysokość
194 cm
ok.
1678 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga:
1678 kg
Dystans
2717 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Dania, Region Stołeczny, Kopenhaga

Od 3 kwi 2021 do 25 kwi 2021

Adres i termin dostawy

Islandia, Höfuðborgarsvæðið, Rejkiawik

Termin elastyczny


Transport samochodu

Zapotrzebowanie przewozu auta pojawia się najczęściej, kiedy kupujemy nowy wóz czy też ściągamy go od wcześniejszego posiadacza, na przykład z Francji. Rozstrzygający koszt i zorganizowanie przewozu zależą od czynników takich jak: stan wozu, jego waga i gabaryty oraz trasa.

Jak najlepiej i najtaniej przewieść samochód?

Jednym z najbardziej korzystnych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego ogłoszenia o przewiezie samochodu na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już po kilku minutach dostaniemy oferty od przewoźników, którzy ukierunkowują się w przewozie aut. W trakcie wyboru przewoźnika warto przekonać się, czy posiada odpowiednią polisę, która zawiera ubezpieczenie w przypadku uszkodzenia pojazdu.

Metody przewożenia wozu

Do przewiezienia pojazdu służą autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub otwartą przyczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (pojazd i naczepa). Najważniejsze znaczenie ma umiejętne przymocowanie auta – koła pojazdu należy przypiąć 4 taśmami trzymającymi tak, aby samochód nie zmieniał umiejscowienia podczas transportu. Należy nie zapominać również, iż właściwa masa naczepy nie powinna przerastać właściwej masy samochodu ciągnącego.

Procedury

Żeby samodzielnie przewozić wóz osobowy wystarczy prawo jazdy kategorii B, w momencie gdy masa całkowita nie przekracza 3,5 tony. W momencie gdy DMC przekracza 3,5 t., zazwyczaj potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Gdy zlecamy przewóz w firmie transportowej w obszarze Unii Europejskiej, zazwyczaj potrzebny będzie CRM (list przewozowy) i świadectwo zamówienia, jaki upoważnia przedsiębiorstwo do odbioru auta.