(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Volkswagen Transporter (Nr 7629031)

Volkswagen Transporter
Waga
Sztuk
Volkswagen Transporter T3 [restyling] (1982 - 1992) Minivan
Długość
457 cm
Szerokość
184 cm
Wysokość
195 cm
ok.
1587 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga:
1587 kg
Dystans
783 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Francja, Górna Normandia, Hawr

Od 9 cze 2021 do 11 cze 2021

Adres i termin dostawy

Niemcy, Badenia-Wirtembergia, Fryburg Bryzgowijski

Od 13 cze 2021 do 14 cze 2021


Transport samochodu

Potrzeba transportu samochodu uwidacznia się często, gdy zakupujemy nowy pojazd lub sprowadzamy go od ostatniego posiadacza, przykładowo z Austrii. Ostateczny koszt i zorganizowanie przewozu uzależnione są od czynników takich jak: stan auta, jego ciężar i wielkość oraz trasa.

Jak najpewniej i najoszczędniej transportować auto?

Jednym z najbardziej opłacalnych rozwiązań jest wystawienie darmowego zlecenia o transporcie wozu na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już po chwili dostaniemy oferty od firm transportowych, które specjalizują się w transporcie samochodów. W trakcie wyboru przedsiębiorstwa transportowego warto przekonać się, czy posiada stosowną polisę, która obejmuje ubezpieczenie w sytuacji uszkodzenia wozu.

Metody transportu wozu

Do transportu samochodu pomocne są autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub odsłoniętą naczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (pojazd i naczepa). Podstawowe znaczenie ma profesjonalne zamocowanie auta – koła samochodu należy przypiąć czteroma pasami mocującymi tak, aby wóz nie zmieniał umiejscowienia podczas transportu. Powinno się nie zapominać także, iż właściwa waga przyczepy nie powinna przewyższać rzeczywistej masy pojazdu holowanego.

Procedury

Aby samodzielnie przewozić wóz osobowy należy mieć prawo jazdy kategorii B, w przypadku gdy masa całkowita nie jest większa niż 3,5 tony. W momencie kiedy DMC przekracza 3,5 t., zazwyczaj konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Gdy zlecamy transport u przewoźnika w obszarze Unii Europejskiej, często potrzebny będzie CRM (list przewozowy) oraz dokument zamówienia, jaki upoważnia przewoźnika do odbioru auta.