(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Volkswagen Transporter (Nr 7629732)

Waga
Sztuk
Volkswagen Transporter T4 (1990 - 2003) Minivan 4-Puertas
Długość
470 cm
Szerokość
184 cm
Wysokość
194 cm
ok.
1678 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga:
1678 kg
Dystans
1346 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Hiszpania, Wyspy Kanaryjskie, Santa Cruz De Tenerife

Od 1 maj 2021 do 15 cze 2021

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Andaluzja, Huelva

Od 1 maj 2021 do 15 cze 2021


Transport samochodu

Zapotrzebowanie przewozu pojazdu pojawia się najczęściej, jeśli nabywamy nowy wóz czy też sprowadzamy go od wcześniejszego właściciela, np. z Czech. Ostateczny koszt i zorganizowanie transportu zależą od elementów takich jak: stan pojazdu, jego ciężar i wielkość oraz odcinek do pokonania.

Jak najpewniej i najtaniej transportować pojazd?

Jednym z najbardziej rentownych rozwiązań jest wystawienie darmowego zlecenia o transporcie samochodu na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już po kilku minutach uzyskamy propozycje od firm transportowych, które ukierunkowują się w przewozie samochodów. Przed wyborem przewoźnika warto przekonać się, czy posiada odpowiednią polisę, która zawiera ubezpieczenie w przypadku uszkodzenia auta.

Sposoby transportu wozu

Do transportu pojazdu pomagają autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub odsłoniętą przyczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (samochód i przyczepa). Zasadnicze znaczenie ma profesjonalne zamocowanie auta – koła samochodu należy przypiąć 4 taśmami trzymającymi w taki sposób, aby pojazd nie zmieniał umiejscowienia w trakcie przewozu. Powinno się pamiętać również, iż faktyczna masa naczepy nie powinna przewyższać rzeczywistej masy auta ciągnącego.

Formalności

Aby niezależnie przewozić samochód osobowy potrzebne jest prawo jazdy kategorii B, w przypadku jeśli masa całkowita nie przekracza 3,5 tony. W momencie kiedy DMC przekracza 3,5 t., wówczas potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Gdy zlecamy transport w firmie transportowej na terenie UE, zazwyczaj konieczny będzie CRM (list przewozowy) i dokument zamówienia, jaki upoważnia przedsiębiorstwo do odbioru pojazdu.