Volkswagen Transporter (Nr 7640071)

Volkswagen Transporter
Waga
Sztuk
Volkswagen Transporter T5 (2003 - 2009) Minivan 4-Drzwiowy
Długość
529 cm
Szerokość
190 cm
Wysokość
199 cm
ok.
1927 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga:
1927 kg
Dystans
0 km
Zleceniodawca:
Osoba prywatna

Adres i termin nadania

Polska, Wielkopolskie, Poznań

Od 30 gru 2021 do 30 sty 2022

Adres i termin dostawy

Meksyk, Quintana Roo, Tulum

Termin elastyczny

Złóż ofertę
Zadaj pytanie

Transport samochodu

Zlecenie transportu auta pojawia się nierzadko, jeżeli zakupujemy nowy pojazd lub ściągamy go od wcześniejszego właściciela, np. z Francji. Ostateczny koszt i przygotowanie transportu zależą od elementów takich jak: stan wozu, jego waga i gabaryty oraz odległość do przejechania.

Jak najbezpieczniej i najoszczędniej transportować pojazd?

Jednym z najczęstszych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego ogłoszenia o przewiezie pojazdu na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już w parę minut otrzymamy propozycje od firm transportowych, które ukierunkowują się w transporcie aut. Przed wyborem przewoźnika warto utwierdzić się, czy posiada stosowną polisę, która zawiera ubezpieczenie w przypadku uszkodzenia pojazdu.

Sposoby przewożenia wozu

Do transportu wozu pomocne są autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub odsłoniętą przyczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (samochód oraz przyczepa). Najważniejsze znaczenie ma profesjonalne przymocowanie ładunku – koła pojazdu powinny być przypięte 4 pasami mocującymi w taki sposób, żeby wóz nie zmieniał miejsca w czasie transportu. Wypada pamiętać także, iż właściwa waga naczepy nie powinna przerastać faktycznej masy wozu ciągnącego.

Formalności

Żeby niezależnie transportować samochód osobowy należy posiadać prawo jazdy kategorii B, w przypadku jeżeli masa całkowita nie jest większa niż 3,5 tony. W przypadku jeżeli DMC przekracza 3,5 t., najczęściej potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Gdy zamawiamy transport w firmie transportowej na terenie Unii Europejskiej, zazwyczaj wymagany będzie CRM (list przewozowy) i dokument zlecenia, jaki upoważnia firmę transportową do odbioru samochodu.