Volkswagen Transporter (Nr 7650463)

Volkswagen Transporter
Waga
Sztuk
Volkswagen Transporter T1 [restyling] (1963 - 1967) Samba minivan
Długość
428 cm
Szerokość
180 cm
Wysokość
194 cm
ok.
1127 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga:
1127 kg
Dystans
0 km
Faktura VAT:
Wymagana

Adres i termin nadania

Brazylia, São Paulo, São Paulo

Od 3 maj 2021 do 31 maj 2021

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Katalonia, Barcelona

Od 1 cze 2021 do 30 cze 2021

Złóż ofertę
Zadaj pytanie

Transport samochodu

Potrzeba transportu wozu pojawia się często, jeśli nabywamy nowy wóz czy też sprowadzamy go od ostatniego posiadacza, np. z Anglii. Decydujący koszt i przygotowanie transportu uzależnione są od elementów takich jak: stan wozu, jego waga i wymiary oraz trasa.

Jak najbezpieczniej i najtaniej transportować samochód?

Jednym z najczęstszych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego ogłoszenia o transporcie wozu na Clicktrans.pl, a już za chwilę otrzymamy oferty od firm transportowych, które specjalizują się w przewozie pojazdów. Przed wyborem przewoźnika warto utwierdzić się, czy posiada wymaganą polisę, która zawiera ubezpieczenie w przypadku zniszczenia wozu.

Metody przewożenia wozu

Do przewiezienia auta pomocne są autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub odsłoniętą przyczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (pojazd oraz naczepa). Podstawowe znaczenie ma umiejętne przymocowanie pojazdu – koła pojazdu powinny być przypięte 4 taśmami mocującymi tak, żeby samochód nie zmieniał miejsca w czasie przewozu. Powinno się nie zapominać również, iż faktyczna masa przyczepy nie powinna przerastać rzeczywistej masy pojazdu holowanego.

Formalności

Żeby samodzielnie przewozić pojazd osobowy należy mieć prawo jazdy kategorii B, w momencie jak masa całkowita nie jest większa niż 3,5 t. W momencie jeśli DMC jest większa niż 3,5 t., zazwyczaj wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeżeli zamawiamy przewóz u przewoźnika w obszarze Unii Europejskiej, często potrzebny będzie CRM (list przewozowy) i dokument zlecenia, jaki uprawnia przewoźnika do odbioru samochodu.