Volkswagen Transporter (Nr 7677968)

Volkswagen Transporter
Waga
Sztuk
Volkswagen Transporter T5 (2003 - 2009) Minivan 4-Puertas
Długość
529 cm
Szerokość
190 cm
Wysokość
199 cm
ok.
1927 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga:
1927 kg
Dystans
2212 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Niemcy, Nadrenia Północna-Westfalia, Essen

Od 19 cze 2021 do 21 cze 2021

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Andaluzja, Granada

Termin elastyczny


Zadaj pytanie

Transport samochodu

Potrzeba przewozu wozu uwidacznia się niekiedy, jeśli zakupujemy nowy pojazd czy też sprowadzamy go od wcześniejszego posiadacza, na przykład z Niemiec. Rozstrzygający koszt i zorganizowanie przewozu zależą od elementów takich jak: stan auta, jego ciężar i wielkość oraz odległość do przejechania.

Jak najlepiej i najtaniej transportować auto?

Jednym z najbardziej rentownych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego ogłoszenia o transporcie auta na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już po chwili uzyskamy oferty od firm transportowych, które ukierunkowują się w transporcie pojazdów. W trakcie wyboru przedsiębiorstwa transportowego należy upewnić się, czy posiada stosowną polisę, która zawiera ubezpieczenie w przypadku zniszczenia wozu.

Metody przewożenia auta

Do transportu wozu pomagają autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub otwartą przyczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (samochód oraz naczepa). Najważniejsze znaczenie ma umiejętne przymocowanie samochodu – koła auta powinny być przypięte 4 pasami trzymającymi tak, aby samochód nie zmieniał położenia w trakcie przewozu. Trzeba pamiętać również, że właściwa masa naczepy nie powinna przerastać właściwej masy wozu holowanego.

Procedury

Żeby samodzielnie transportować wóz osobowy należy posiadać prawo jazdy kategorii B, w przypadku kiedy waga całkowita nie jest większa niż 3,5 tony. W momencie jeśli DMC przekracza 3,5 t., zazwyczaj wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeśli zlecamy przewóz w firmie transportowej na terenie UE, zazwyczaj konieczny będzie CRM (list przewozowy) oraz świadectwo zamówienia, jaki upełnomocnia przewoźnika do odbioru samochodu.