Volkswagen Transporter (Nr 7868205)

Volkswagen Transporter
Waga
Sztuk
Volkswagen Transporter T2 [restyling] (1970 - 1979) Minivan
Długość
450 cm
Szerokość
172 cm
Wysokość
204 cm
ok.
1335 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga:
1335 kg
Dystans
0 km
Zleceniodawca:
Osoba prywatna

Adres i termin nadania

Meksyk, Puebla, Tehuacán

Od 4 sty 2022 do 25 sty 2022

Adres i termin dostawy

Niemcy, Nadrenia Północna-Westfalia, Neuss

Termin elastyczny

Złóż ofertę
Zadaj pytanie

Transport samochodu

Zapotrzebowanie przewozu wozu uwidacznia się często, jeśli zakupujemy nowy pojazd czy też sprowadzamy go od ostatniego posiadacza, na przykład z Czech. Rozstrzygający koszt i przygotowanie transportu zależą od czynników takich jak: stan wozu, jego ciężar i wymiary oraz odcinek do pokonania.

Jak najbezpieczniej i najoszczędniej przewieść auto?

Jednym z najczęstszych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego ogłoszenia o transporcie samochodu na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już po kilku minutach uzyskamy oferty od przewoźników, którzy specjalizują się w transporcie aut. Przed wyborem przedsiębiorstwa transportowego należy upewnić się, czy posiada odpowiednią polisę, która zawiera ubezpieczenie w sytuacji zniszczenia samochodu.

Metody transportu samochodu

Do transportu pojazdu pomagają autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub odsłoniętą przyczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (samochód oraz naczepa). Fundamentalne znaczenie ma dokładne przymocowanie pojazdu – koła samochodu powinny być przypięte czteroma taśmami mocującymi w taki sposób, aby wóz nie zmieniał położenia w czasie transportu. Trzeba nie zapominać również, iż faktyczna masa przyczepy nie powinna przewyższać faktycznej masy samochodu holowanego.

Formalności

Aby samodzielnie transportować wóz osobowy wystarczy prawo jazdy kategorii B, w przypadku jak waga całkowita nie przekracza 3,5 t. W przypadku gdy DMC jest większa niż 3,5 t., wówczas wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeśli zlecamy transport u przewoźnika na terenie Unii Europejskiej, zazwyczaj konieczny będzie CRM (list przewozowy) oraz dokument zamówienia, jaki upoważnia firmę do odbioru pojazdu.