(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

VOLKSWAGEN TRANSPORTER 1.9 TDI 102PK AIRCO (Nr 5196946)

Marka i model:

VOLKSWAGEN TRANSPORTER 1.9 TDI 102PK AIRCO

Waga w kg (łączna):

1692

Budżet zlecenia [€]:

500

Potrzebuję fakturę VAT:

Tak

Liczba sztuk:

1

Dystans: 2242.00 km

Adres i termin nadania

Holandia, Gelderland, Aalst

Od 29 paź 2019 do 5 lis 2019

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Andaluzja, Malaga

Termin elastyczny


Transport samochodu

Zlecenie przewozu samochodu uwidacznia się nierzadko, kiedy nabywamy nowy wóz lub ściągamy go od wcześniejszego posiadacza, na przykład z Francji. Decydujący koszt i zorganizowanie transportu uzależnione są od czynników takich jak: stan pojazdu, jego ciężar i gabaryty oraz odcinek do pokonania.

Jak najlepiej i najtaniej transportować wóz?

Jednym z najbardziej rentownych rozwiązań jest wystawienie darmowego zlecenia o transporcie pojazdu na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już po chwili dostaniemy propozycje od firm transportowych, które specjalizują się w przewozie aut. W trakcie wyboru przedsiębiorstwa transportowego warto przekonać się, czy posiada odpowiednią polisę, która zawiera ubezpieczenie w sytuacji uszkodzenia samochodu.

Metody przewożenia samochodu

Do przewiezienia auta służą autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub odsłoniętą naczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (samochód oraz naczepa). Najważniejsze znaczenie ma umiejętne zamocowanie samochodu – koła wozu należy przypiąć czteroma taśmami trzymającymi tak, żeby wóz nie zmieniał miejsca w trakcie transportu. Należy nie zapominać również, iż właściwa waga przyczepy nie powinna przewyższać właściwej masy wozu holowanego.

Procedury

Żeby niezależnie transportować pojazd osobowy wystarczy prawo jazdy kategorii B, w przypadku gdy masa całkowita nie jest większa niż 3,5 t. W przypadku gdy DMC przekracza 3,5 t., najczęściej potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Kiedy zamawiamy przewóz w przedsiębiorstwie transportowym w obszarze UE, zwykle konieczny będzie CRM (list przewozowy) i świadectwo zamówienia, jaki upełnomocnia firmę transportową do odbioru wozu.