(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)
Samochody Dodano: 2018-11-14 13:47

Volkswagen Transporter Carveiie (Nr 3501633)

Volkswagen Transporter Carveiie

Marka i model:

VW Transporter T5 Carveiie

Waga w kg (łączna):

1990.00

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 779.00 km

Transport samochodu

Zapotrzebowanie transportu auta pojawia się najczęściej, kiedy kupujemy nowy samochód czy też ściągamy go od poprzedniego właściciela, na przykład z Austrii. Rozstrzygający koszt i przygotowanie transportu uzależnione są od elementów takich jak: stan auta, jego waga i gabaryty oraz trasa.

Jak najbezpieczniej i najtaniej przewieść wóz?

Jednym z najbardziej rentownych rozwiązań jest wystawienie darmowego ogłoszenia o transporcie auta na Clicktrans.pl, a już po chwili uzyskamy propozycje od przewoźników, którzy ukierunkowują się w transporcie wozów. W trakcie wyboru przewoźnika należy przekonać się, czy posiada wymaganą polisę, która zawiera ubezpieczenie w przypadku uszkodzenia wozu.

Metody transportu wozu

Do przewiezienia wozu służą autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub otwartą naczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (samochód oraz przyczepa). Fundamentalne znaczenie ma dokładne zamocowanie ładunku – koła wozu powinny być przypięte czteroma linami mocującymi w taki sposób, żeby pojazd nie zmieniał miejsca podczas transportu. Powinno się pamiętać również, że rzeczywista waga naczepy nie powinna przerastać właściwej masy pojazdu ciągnącego.

Formalności

Żeby samodzielnie przewozić wóz osobowy wystarczy prawo jazdy kategorii B, w momencie jeżeli masa całkowita nie jest większa niż 3,5 tony. W momencie gdy DMC przekracza 3,5 t., wówczas wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeżeli zamawiamy transport u przewoźnika na terenie Unii Europejskiej, zazwyczaj potrzebny będzie CRM (list przewozowy) oraz świadectwo zlecenia, jaki upoważnia firmę do odbioru samochodu.

Adres i termin nadania

Châlons-en-Champagne, 51000, Francja

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Maurs, 15600, Francja

Termin elastyczny