(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)
Samochody Dodano: 2018-11-27 16:01

Volkswagen Transporter Shutle 3osobowy (Nr 3563705)

Volkswagen Transporter Shutle 3osobowy

Marka i model:

VW Transporter Schutle

Waga w kg (łączna):

1800.00

Budżet zlecenia [zł]:

2200

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 1751.00 km

Transport samochodu

Zlecenie przewozu auta uwidacznia się często, jak kupujemy nowy wóz lub ściągamy go od wcześniejszego właściciela, na przykład z Austrii. Decydujący koszt i przygotowanie przewozu zależą od elementów takich jak: stan pojazdu, jego waga i gabaryty oraz odcinek do pokonania.

Jak najlepiej i najoszczędniej transportować wóz?

Jednym z najbardziej korzystnych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego zlecenia o przewiezie pojazdu na Clicktrans.pl, a już w parę minut otrzymamy oferty od firm transportowych, które specjalizują się w przewozie aut. W trakcie wyboru przedsiębiorstwa transportowego warto utwierdzić się, czy posiada wymaganą polisę, która obejmuje ubezpieczenie w sytuacji zniszczenia wozu.

Sposoby przewożenia wozu

Do przewiezienia wozu pomagają autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub odsłoniętą przyczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (pojazd i przyczepa). Podstawowe znaczenie ma dokładne przymocowanie auta – koła pojazdu należy przypiąć czteroma linami trzymającymi w taki sposób, żeby pojazd nie zmieniał umiejscowienia w trakcie przewozu. Trzeba pamiętać również, że właściwa waga przyczepy nie może przewyższać właściwej masy auta holowanego.

Procedury

Aby samodzielnie transportować wóz osobowy potrzebne jest prawo jazdy kategorii B, w przypadku kiedy masa całkowita nie jest większa niż 3,5 tony. W przypadku jeżeli DMC jest większa niż 3,5 tony, najczęściej konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeżeli zlecamy transport w firmie w obszarze UE, zwykle konieczny będzie CRM (list przewozowy) oraz dokument zamówienia, który upełnomocnia przewoźnika do odbioru pojazdu.

Adres i termin nadania

Wrocław, Polska

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Narbonne, 11100, Francja

Termin elastyczny