(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

Volkswagen Transporter T2 (Nr 5579851)

Marka i model:

VW T2

Waga w kg (łączna):

1300

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 876.00 km

Adres i termin nadania

Niemcy, Brema, Bremerhaven

Od 9 gru 2019 do 13 gru 2019

Adres i termin dostawy

Polska, Opolskie, Bierawa

Od 14 gru 2019 do 21 gru 2019


Transport samochodu

Zapotrzebowanie transportu pojazdu uwidacznia się niekiedy, jeżeli nabywamy nowy samochód czy też sprowadzamy go od poprzedniego właściciela, przykładowo z Czech. Rozstrzygający koszt i zorganizowanie transportu zależą od elementów takich jak: stan samochodu, jego ciężar i wymiary oraz odległość do przejechania.

Jak najbezpieczniej i najoszczędniej transportować samochód?

Jednym z najbardziej opłacalnych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego zlecenia o transporcie auta na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już za chwilę otrzymamy oferty od przewoźników, którzy specjalizują się w transporcie pojazdów. W trakcie wyboru przewoźnika należy utwierdzić się, czy posiada wymaganą polisę, która zawiera ubezpieczenie w sytuacji zniszczenia auta.

Metody przewożenia auta

Do przewiezienia pojazdu pomocne są autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub odsłoniętą przyczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (samochód i przyczepa). Zasadnicze znaczenie ma profesjonalne przymocowanie auta – koła pojazdu należy przypiąć 4 linami trzymającymi w taki sposób, aby pojazd nie zmieniał położenia w czasie przewozu. Trzeba nie zapominać także, że rzeczywista masa naczepy nie może przewyższać właściwej masy auta holowanego.

Formalności

Żeby samodzielnie transportować pojazd osobowy należy posiadać prawo jazdy kategorii B, w momencie jeżeli masa całkowita nie przekracza 3,5 t. W momencie kiedy DMC przekracza 3,5 t., wówczas potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Gdy zamawiamy przewóz u przewoźnika w obszarze Unii Europejskiej, najczęściej wymagany będzie CRM (list przewozowy) i świadectwo zamówienia, jaki upełnomocnia przewoźnika do odbioru samochodu.