Volkswagen Up (Nr 6417491)

Volkswagen Up
Waga Sztuk:
Volkswagen Up 1 Gen. (2011 - 2020) Hatchback 5-Doors
Długość
354 cm
Szerokość
162 cm
Wysokość
148 cm
ok. 1031 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga: 1031 kg
Dystans: 2180 km
Faktura VAT: Niewymagana

Adres i termin nadania

Belgia, Luksemburg, Sandweiler

Od 26 lis 2020 do 30 lis 2020

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Andaluzja, Marbella

Od 1 gru 2020 do 8 gru 2020


Transport samochodu

Zapotrzebowanie transportu auta pojawia się często, jeśli nabywamy nowy pojazd lub sprowadzamy go od poprzedniego właściciela, np. z Włoch. Decydujący koszt i przygotowanie transportu uzależnione są od czynników takich jak: stan auta, jego waga i wymiary oraz trasa.

Jak najbezpieczniej i najoszczędniej transportować pojazd?

Jednym z najczęstszych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego zlecenia o transporcie pojazdu na Clicktrans.pl, a już za chwilę uzyskamy propozycje od przewoźników, którzy ukierunkowują się w przewozie wozów. W trakcie wyboru firmy transportowej warto utwierdzić się, czy posiada stosowną polisę, która obejmuje ubezpieczenie w sytuacji uszkodzenia samochodu.

Sposoby transportu auta

Do transportu auta służą autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub odsłoniętą przyczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (pojazd oraz naczepa). Kluczowe znaczenie ma dokładne zamocowanie ładunku – koła auta należy przypiąć czteroma taśmami trzymającymi tak, aby wóz nie zmieniał miejsca w czasie przewozu. Należy nie zapominać również, iż właściwa waga naczepy nie powinna przerastać faktycznej masy auta ciągnącego.

Procedury

Żeby samodzielnie przewozić pojazd osobowy należy mieć prawo jazdy kategorii B, w momencie jeżeli waga całkowita nie przekracza 3,5 tony. W przypadku gdy DMC jest większa niż 3,5 tony, zazwyczaj potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jak zamawiamy przewóz w firmie transportowej na terenie Unii Europejskiej, najczęściej potrzebny będzie CRM (list przewozowy) oraz dokument zamówienia, jaki uprawnia firmę do odbioru auta.