Volkswagen Up (Nr 6531706)

Volkswagen Up
Waga Sztuk:
Volkswagen Up 1 Gen. (2011 - 2020) Hatchback 5-Drzwiowy
Długość
354 cm
Szerokość
162 cm
Wysokość
148 cm
ok. 1031 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga: 1031 kg
Dystans: 3870 km
Faktura VAT: Wymagana

Adres i termin nadania

Polska, Mazowieckie, Warszawa

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Maroko, Préfecture D'arrondissements De Casablanca-Anfa عمالة مقاطعات الدار البيضاء أنفا, Casablanca ⵜⵉⴳⵎⵉ ⵜⵓⵎⵍⵉⵍⵜ الدار البيضاء

Od 30 paź 2020 do 1 lis 2020


Transport samochodu

Zapotrzebowanie przewozu samochodu uwidacznia się często, kiedy nabywamy nowy pojazd czy też sprowadzamy go od wcześniejszego posiadacza, na przykład z UK. Ostateczny koszt i przygotowanie przewozu zależą od elementów takich jak: stan samochodu, jego ciężar i wymiary oraz trasa.

Jak najlepiej i najtaniej przewieść samochód?

Jednym z najczęstszych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego zlecenia o transporcie pojazdu na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już za chwilę dostaniemy oferty od przewoźników, którzy ukierunkowują się w przewozie pojazdów. W trakcie wyboru przedsiębiorstwa transportowego należy przekonać się, czy posiada stosowną polisę, która zawiera ubezpieczenie w przypadku uszkodzenia wozu.

Sposoby transportu auta

Do przewiezienia wozu pomocne są autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub odsłoniętą przyczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (samochód oraz przyczepa). Kluczowe znaczenie ma profesjonalne zamocowanie ładunku – koła pojazdu należy przypiąć czteroma taśmami trzymającymi tak, aby samochód nie zmieniał położenia w czasie przewozu. Powinno się nie zapominać również, że rzeczywista waga przyczepy nie powinna przewyższać właściwej masy auta ciągnącego.

Procedury

Aby samodzielnie transportować pojazd osobowy należy mieć prawo jazdy kategorii B, w przypadku jak masa całkowita nie przekracza 3,5 t. W momencie kiedy DMC jest większa niż 3,5 t., wówczas wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Gdy zlecamy przewóz w firmie na terenie Unii Europejskiej, często konieczny będzie CRM (list przewozowy) oraz świadectwo zamówienia, jaki upełnomocnia przewoźnika do odbioru samochodu.