(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Samochody Dodano: 2018-07-23 17:37

Volkswager Karmann Ghia

(Nr 3001928)
Volkswager Karmann Ghia

Marka i model:

volkswagen

Waga w kg (łączna):

1200.00

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 757.00 km

Transport samochodu

    Zapotrzebowanie transportu pojazdu uwidacznia się niekiedy, jeśli nabywamy nowy samochód czy też ściągamy go od wcześniejszego posiadacza, np. z UK. Rozstrzygający koszt i zorganizowanie transportu zależą od czynników takich jak: stan wozu, jego ciężar i gabaryty oraz odcinek do pokonania.

Jak najlepiej i najtaniej transportować auto?

    Jednym z najbardziej korzystnych rozwiązań jest wystawienie darmowego zlecenia o transporcie wozu na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już po chwili dostaniemy propozycje od przewoźników, którzy ukierunkowują się w przewozie wozów. Przed wyborem firmy transportowej należy upewnić się, czy posiada wymaganą polisę, która zawiera ubezpieczenie w przypadku uszkodzenia samochodu.

Sposoby przewożenia pojazdu

    Do transportu wozu służą autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub odsłoniętą przyczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (samochód oraz przyczepa). Kluczowe znaczenie ma umiejętne zamocowanie ładunku – koła pojazdu należy przypiąć czteroma taśmami trzymającymi w taki sposób, żeby samochód nie zmieniał miejsca w czasie transportu. Trzeba pamiętać także, że rzeczywista waga naczepy nie powinna przerastać właściwej masy wozu ciągnącego.

Formalności

    Żeby niezależnie transportować samochód osobowy należy posiadać prawo jazdy kategorii B, w momencie kiedy waga całkowita nie przekracza 3,5 t. W przypadku gdy DMC jest większa niż 3,5 tony, zazwyczaj konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeśli zamawiamy transport w firmie na terenie UE, zazwyczaj konieczny będzie CRM (list przewozowy) i świadectwo zamówienia, który upełnomocnia firmę transportową do odbioru auta.

Adres i termin nadania

Bathgate, EH47, Wielka Brytania

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Saint Leonards-on-Sea, TN37, Wielka Brytania

Termin elastyczny