(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Samochody Dodano: 2017-09-01 08:59

Volkswegen golf

(Nr 2000897)
Volkswegen golf

Marka i model:

Volkswagen golf

Waga w kg:

1.50

Budżet zlecenia [€]:

350

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 1657.00 km

Informacje dodatkowe:

Oferty od Przewoźników (0)

Brak ofert. Złóż ofertę jako pierwszy.

Pytania od Przewoźników (0)

Brak pytań. Zadaj pytanie jako pierwszy
@{ question.user.login }
@{ question.message }
Zobacz odpowiedzi: @{ question.childQuestionsCount } Odpowiedz Przewoźnik musi złożyć ofertę, abyś mógł bezpiecznie zlecić transport.
@{ childQuestion.user.login }
@{ childQuestion.message }

Transport samochodu

    Potrzeba przewozu pojazdu pojawia się często, jeżeli zakupujemy nowy wóz lub ściągamy go od ostatniego posiadacza, np. z Wielkiej Brytanii. Ostateczny koszt i zorganizowanie transportu zależą od czynników takich jak: stan pojazdu, jego waga i wymiary oraz odcinek do pokonania.

Jak najbezpieczniej i najoszczędniej transportować samochód?

    Jednym z najbardziej rentownych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego zlecenia o transporcie auta na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już po kilku minutach dostaniemy oferty od firm transportowych, które specjalizują się w przewozie pojazdów. Przed wyborem przewoźnika należy utwierdzić się, czy posiada wymaganą polisę, która zawiera ubezpieczenie w przypadku uszkodzenia wozu.

Metody przewożenia auta

    Do przewiezienia pojazdu pomagają autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub otwartą naczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (pojazd oraz przyczepa). Fundamentalne znaczenie ma profesjonalne zamocowanie samochodu – koła wozu należy przypiąć 4 pasami mocującymi tak, żeby samochód nie zmieniał miejsca w czasie transportu. Wypada nie zapominać również, że właściwa waga naczepy nie powinna przerastać właściwej masy samochodu ciągnącego.

Procedury

    Aby samodzielnie transportować samochód osobowy należy posiadać prawo jazdy kategorii B, w momencie kiedy masa całkowita nie jest większa niż 3,5 t. W momencie jeśli DMC przekracza 3,5 tony, najczęściej wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeśli zlecamy przewóz u przewoźnika w obszarze Unii Europejskiej, najczęściej potrzebny będzie CRM (list przewozowy) oraz dokument zamówienia, jaki upełnomocnia firmę transportową do odbioru wozu.

Adres i termin nadania

Lausanne, 1006, Szwajcaria

25 wrz 2017

Adres i termin dostawy

A Coruña, 15010, Hiszpania

29 wrz 2017