(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Volkwagen Touran (Nr 5680055)

Volkwagen Touran

Marka i model:

Volkswagen Touran

Waga w kg (łączna):

1515

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 2003.00 km

Adres i termin nadania

Niemcy, Dolna Saksonia, Hanower

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Grecja, Αποκεντρωμένη Διοίκηση Μακεδονίας - Θράκης, Jenidze

16 lip 2020


Transport samochodu

Zapotrzebowanie transportu auta uwidacznia się najczęściej, jeżeli kupujemy nowy pojazd czy też sprowadzamy go od ostatniego właściciela, przykładowo z UK. Decydujący koszt i zorganizowanie transportu uzależnione są od czynników takich jak: stan samochodu, jego ciężar i wielkość oraz odległość do przejechania.

Jak najlepiej i najoszczędniej transportować samochód?

Jednym z najczęstszych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego ogłoszenia o przewiezie samochodu na Clicktrans.pl, a już za chwilę uzyskamy propozycje od firm transportowych, które specjalizują się w przewozie aut. W trakcie wyboru przewoźnika warto utwierdzić się, czy posiada stosowną polisę, która obejmuje ubezpieczenie w sytuacji uszkodzenia auta.

Metody transportu auta

Do transportu samochodu pomocne są autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub odsłoniętą przyczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (samochód oraz naczepa). Fundamentalne znaczenie ma dokładne przymocowanie ładunku – koła pojazdu należy przypiąć czteroma pasami mocującymi tak, żeby wóz nie zmieniał miejsca w czasie transportu. Wypada pamiętać również, że rzeczywista waga naczepy nie może przewyższać właściwej masy auta ciągnącego.

Formalności

Aby samodzielnie transportować wóz osobowy potrzebne jest prawo jazdy kategorii B, w przypadku jeśli waga całkowita nie przekracza 3,5 tony. W przypadku jeśli DMC przekracza 3,5 t., najczęściej wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeżeli zamawiamy przewóz w przedsiębiorstwie transportowym na terenie Unii Europejskiej, najczęściej konieczny będzie CRM (list przewozowy) i świadectwo zlecenia, który upełnomocnia firmę do odbioru samochodu.