Volswagen mk1 cabrio (Nr 6330597)

Volswagen mk1 cabrio

Marka i model:

Volswagen golf cabrio mk1

Waga w kg (łączna):

995

Budżet zlecenia [€]:

150

Potrzebuję fakturę VAT:

Tak

Liczba sztuk:

1

Dystans: 550.00 km

Adres i termin nadania

Hiszpania, Katalonia, Piera

30 wrz 2020

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Madryt, Torrejón De Ardoz

30 wrz 2020


Transport samochodu

Potrzeba transportu pojazdu pojawia się nierzadko, jeżeli kupujemy nowy wóz czy też sprowadzamy go od poprzedniego posiadacza, przykładowo z Wielkiej Brytanii. Decydujący koszt i zorganizowanie transportu uzależnione są od czynników takich jak: stan wozu, jego waga i wymiary oraz trasa.

Jak najpewniej i najtaniej transportować wóz?

Jednym z najbardziej opłacalnych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego ogłoszenia o transporcie wozu na Clicktrans.pl, a już za chwilę otrzymamy propozycje od firm transportowych, które ukierunkowują się w transporcie aut. W trakcie wyboru firmy transportowej należy utwierdzić się, czy posiada stosowną polisę, która zawiera ubezpieczenie w przypadku uszkodzenia wozu.

Sposoby przewożenia pojazdu

Do transportu auta służą autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub otwartą przyczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (samochód i przyczepa). Podstawowe znaczenie ma dokładne przymocowanie pojazdu – koła samochodu należy przypiąć czteroma linami mocującymi w taki sposób, aby wóz nie zmieniał położenia w czasie transportu. Należy nie zapominać również, że właściwa waga naczepy nie może przekraczać faktycznej masy samochodu ciągnącego.

Procedury

Żeby niezależnie transportować wóz osobowy należy mieć prawo jazdy kategorii B, w przypadku jeżeli masa całkowita nie przekracza 3,5 t. W przypadku jeśli DMC jest większa niż 3,5 tony, wówczas konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jak zamawiamy transport w firmie na terenie Unii Europejskiej, często konieczny będzie CRM (list przewozowy) oraz dokument zamówienia, jaki upełnomocnia przedsiębiorstwo do odbioru wozu.