(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

volswaguen polo (Nr 5261954)

volswaguen polo

Marka i model:

volswaguen polo 1999

Waga w kg (łączna):

1100

Budżet zlecenia [€]:

200

Liczba sztuk:

1

Dystans: 1552.00 km

Adres i termin nadania

Hiszpania, Andaluzja, Kadyks

5 sty 2020

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Canarias, Lanzarote

Termin elastyczny


Transport samochodu

Zlecenie przewozu pojazdu pojawia się często, kiedy kupujemy nowy pojazd lub sprowadzamy go od wcześniejszego właściciela, np. z Austrii. Decydujący koszt i przygotowanie przewozu uzależnione są od elementów takich jak: stan wozu, jego waga i wymiary oraz odcinek do pokonania.

Jak najlepiej i najtaniej transportować pojazd?

Jednym z najczęstszych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego ogłoszenia o przewiezie auta na Clicktrans.pl, a już w parę minut uzyskamy oferty od firm transportowych, które specjalizują się w przewozie aut. W trakcie wyboru przedsiębiorstwa transportowego warto utwierdzić się, czy posiada stosowną polisę, która obejmuje ubezpieczenie w przypadku zniszczenia pojazdu.

Sposoby transportu pojazdu

Do transportu auta pomagają autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub otwartą naczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (samochód oraz naczepa). Podstawowe znaczenie ma dokładne przymocowanie pojazdu – koła samochodu powinny być przypięte 4 linami trzymającymi tak, aby samochód nie zmieniał położenia w trakcie transportu. Trzeba nie zapominać także, że faktyczna masa naczepy nie powinna przekraczać właściwej masy auta ciągnącego.

Procedury

Aby samodzielnie transportować samochód osobowy należy posiadać prawo jazdy kategorii B, w momencie jak masa całkowita nie jest większa niż 3,5 tony. W momencie jeżeli DMC przekracza 3,5 tony, wówczas wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Jak zamawiamy przewóz w firmie w obszarze Unii Europejskiej, zazwyczaj potrzebny będzie CRM (list przewozowy) i świadectwo zlecenia, jaki upełnomocnia przewoźnika do odbioru pojazdu.