(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Samochody Dodano: 2018-01-30 20:24

Volvo

(Nr 2336692)
Volvo

Marka i model:

Volvo v50

Waga w kg (łączna):

1300.00

Budżet zlecenia [zł]:

1250

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 1205.00 km

Transport samochodu

    Zapotrzebowanie transportu pojazdu pojawia się często, jak kupujemy nowy wóz czy też ściągamy go od wcześniejszego właściciela, przykładowo z Austrii. Decydujący koszt i przygotowanie przewozu zależą od czynników takich jak: stan wozu, jego waga i wielkość oraz odcinek do pokonania.

Jak najpewniej i najoszczędniej przewieść auto?

    Jednym z najczęstszych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego zlecenia o transporcie pojazdu na Clicktrans.pl, a już za moment dostaniemy propozycje od przewoźników, którzy specjalizują się w przewozie aut. W trakcie wyboru przedsiębiorstwa transportowego należy przekonać się, czy posiada odpowiednią polisę, która obejmuje ubezpieczenie w sytuacji zniszczenia auta.

Sposoby transportu auta

    Do transportu pojazdu pomagają autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub otwartą przyczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (samochód oraz naczepa). Podstawowe znaczenie ma dokładne przymocowanie ładunku – koła pojazdu powinny być przypięte czteroma pasami mocującymi tak, aby wóz nie zmieniał umiejscowienia w czasie transportu. Trzeba pamiętać również, iż właściwa masa przyczepy nie powinna przerastać rzeczywistej masy samochodu ciągnącego.

Formalności

    Żeby samodzielnie przewozić pojazd osobowy potrzebne jest prawo jazdy kategorii B, w przypadku gdy masa całkowita nie jest większa niż 3,5 tony. W przypadku jeżeli DMC przekracza 3,5 tony, wówczas wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Jak zlecamy przewóz w firmie transportowej na terenie Unii Europejskiej, najczęściej wymagany będzie CRM (list przewozowy) oraz świadectwo zlecenia, który upełnomocnia firmę do odbioru samochodu.

Adres i termin nadania

Bruksela, 1000, Belgia

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Golub-Dobrzyń, 87-400, Polska

Termin elastyczny