(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Samochody Dodano: 2018-07-24 20:04

Volvo

(Nr 3008016)
Volvo

Marka i model:

Volvo c70

Waga w kg (łączna):

1400.00

Budżet zlecenia [zł]:

400

Potrzebuję fakturę VAT:

Tak

Dystans: 313.00 km

Transport samochodu

    Zapotrzebowanie transportu auta uwidacznia się często, gdy kupujemy nowy wóz czy też sprowadzamy go od poprzedniego właściciela, przykładowo z Czech. Ostateczny koszt i zorganizowanie przewozu uzależnione są od elementów takich jak: stan samochodu, jego waga i gabaryty oraz odcinek do pokonania.

Jak najpewniej i najtaniej transportować wóz?

    Jednym z najczęstszych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego zlecenia o transporcie samochodu na Clicktrans.pl, a już za moment otrzymamy oferty od przewoźników, którzy ukierunkowują się w transporcie pojazdów. W trakcie wyboru przedsiębiorstwa transportowego warto utwierdzić się, czy posiada wymaganą polisę, która zawiera ubezpieczenie w przypadku uszkodzenia wozu.

Metody transportu auta

    Do transportu pojazdu pomocne są autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub odsłoniętą naczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (pojazd i naczepa). Zasadnicze znaczenie ma profesjonalne przymocowanie ładunku – koła pojazdu powinny być przypięte 4 linami trzymającymi w taki sposób, aby wóz nie zmieniał umiejscowienia podczas przewozu. Należy nie zapominać również, iż faktyczna waga przyczepy nie powinna przekraczać właściwej masy samochodu ciągnącego.

Procedury

    Aby samodzielnie transportować pojazd osobowy należy mieć prawo jazdy kategorii B, w momencie jak waga całkowita nie jest większa niż 3,5 t. W momencie kiedy DMC jest większa niż 3,5 tony, zazwyczaj konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeśli zlecamy przewóz w firmie transportowej na terenie Unii Europejskiej, najczęściej potrzebny będzie CRM (list przewozowy) oraz świadectwo zamówienia, jaki upoważnia przedsiębiorstwo do odbioru pojazdu.

Adres i termin nadania

Warszawa, 00-703, Polska

27 lip 2018

Adres i termin dostawy

Krupna, Rogoźnik, Polska

28 lip 2018