(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Volvo (Nr 5682858)

Volvo

Marka i model:

245

Waga w kg (łączna):

14000

Liczba sztuk:

1

Dystans: 621.00 km

Adres i termin nadania

Polska, Pomorskie, Wejherowo

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Polska, Małopolskie, Żabno

Termin elastyczny


Transport samochodu

Potrzeba przewozu wozu pojawia się niekiedy, jeżeli zakupujemy nowy wóz czy też ściągamy go od poprzedniego właściciela, np. z Anglii. Ostateczny koszt i przygotowanie transportu zależą od czynników takich jak: stan pojazdu, jego ciężar i wielkość oraz odcinek do pokonania.

Jak najbezpieczniej i najoszczędniej transportować auto?

Jednym z najczęstszych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego ogłoszenia o transporcie auta na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już za moment dostaniemy propozycje od przewoźników, którzy ukierunkowują się w transporcie pojazdów. Przed wyborem przedsiębiorstwa transportowego należy przekonać się, czy posiada odpowiednią polisę, która zawiera ubezpieczenie w przypadku uszkodzenia pojazdu.

Sposoby transportu pojazdu

Do przewiezienia auta służą autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub otwartą naczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (pojazd i naczepa). Kluczowe znaczenie ma profesjonalne zamocowanie pojazdu – koła wozu należy przypiąć 4 pasami trzymającymi w taki sposób, aby samochód nie zmieniał położenia podczas przewozu. Trzeba pamiętać również, że rzeczywista waga przyczepy nie powinna przewyższać właściwej masy auta holowanego.

Formalności

Aby niezależnie transportować pojazd osobowy wystarczy prawo jazdy kategorii B, w momencie gdy waga całkowita nie jest większa niż 3,5 tony. W przypadku gdy DMC jest większa niż 3,5 tony, wówczas wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Jak zamawiamy przewóz w firmie na terenie Unii Europejskiej, zwykle konieczny będzie CRM (list przewozowy) oraz świadectwo zlecenia, jaki uprawnia przedsiębiorstwo do odbioru wozu.