Volvo (Nr 5966151)

Volvo

Marka i model:

Volvo v50

Waga w kg (łączna):

1200

Liczba sztuk:

1

Dystans: 624.00 km

Adres i termin nadania

Hiszpania, Katalonia, Barcelona

20 lip 2020

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Comunidad De Madrid, Madryt

10 sie 2020


Transport samochodu

Zapotrzebowanie transportu samochodu uwidacznia się najczęściej, gdy kupujemy nowy wóz lub sprowadzamy go od poprzedniego posiadacza, przykładowo z UK. Rozstrzygający koszt i przygotowanie przewozu uzależnione są od czynników takich jak: stan auta, jego ciężar i wielkość oraz trasa.

Jak najlepiej i najtaniej transportować pojazd?

Jednym z najbardziej korzystnych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego ogłoszenia o transporcie wozu na Clicktrans.pl, a już za moment uzyskamy oferty od przewoźników, którzy specjalizują się w transporcie wozów. Przed wyborem firmy transportowej należy utwierdzić się, czy posiada wymaganą polisę, która zawiera ubezpieczenie w przypadku uszkodzenia auta.

Metody przewożenia pojazdu

Do przewiezienia pojazdu pomocne są autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub odsłoniętą przyczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (pojazd oraz przyczepa). Podstawowe znaczenie ma umiejętne przymocowanie samochodu – koła wozu powinny być przypięte czteroma pasami trzymającymi tak, żeby wóz nie zmieniał miejsca podczas transportu. Trzeba pamiętać także, że rzeczywista masa przyczepy nie może przerastać faktycznej masy samochodu holowanego.

Procedury

Żeby samodzielnie transportować samochód osobowy należy mieć prawo jazdy kategorii B, w przypadku kiedy waga całkowita nie jest większa niż 3,5 tony. W momencie jeżeli DMC przekracza 3,5 t., najczęściej potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeśli zlecamy transport w firmie na terenie Unii Europejskiej, najczęściej wymagany będzie CRM (list przewozowy) oraz dokument zamówienia, który uprawnia przedsiębiorstwo do odbioru wozu.