(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Volvo 142 (Nr 5367330)

Volvo 142

Marka i model:

Volvo 142 GT

Waga w kg (łączna):

1250

Potrzebuję fakturę VAT:

Tak

Liczba sztuk:

1

Dystans: 1330.00 km

Adres i termin nadania

Szwecja, Kronobergs Län, Ljungby

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Austria, Wiedeń, Wiedeń

Termin elastyczny


Transport samochodu

Zlecenie transportu wozu pojawia się często, jeśli nabywamy nowy pojazd lub sprowadzamy go od wcześniejszego właściciela, np. z Wielkiej Brytanii. Decydujący koszt i przygotowanie przewozu zależą od czynników takich jak: stan samochodu, jego waga i wielkość oraz odległość do przejechania.

Jak najbezpieczniej i najoszczędniej przewieść wóz?

Jednym z najczęstszych rozwiązań jest wystawienie darmowego ogłoszenia o transporcie wozu na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już w parę minut otrzymamy propozycje od przewoźników, którzy ukierunkowują się w transporcie pojazdów. W trakcie wyboru przedsiębiorstwa transportowego należy przekonać się, czy posiada wymaganą polisę, która zawiera ubezpieczenie w przypadku zniszczenia wozu.

Sposoby przewożenia auta

Do transportu auta pomagają autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub odsłoniętą naczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (samochód oraz naczepa). Najważniejsze znaczenie ma umiejętne zamocowanie auta – koła pojazdu powinny być przypięte czteroma pasami mocującymi tak, aby samochód nie zmieniał położenia w czasie przewozu. Wypada nie zapominać również, iż faktyczna masa przyczepy nie może przerastać właściwej masy pojazdu holowanego.

Procedury

Aby niezależnie przewozić pojazd osobowy wystarczy prawo jazdy kategorii B, w przypadku gdy masa całkowita nie przekracza 3,5 tony. W momencie jeśli DMC jest większa niż 3,5 tony, najczęściej wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Jak zamawiamy transport u przewoźnika na terenie Unii Europejskiej, zwykle potrzebny będzie CRM (list przewozowy) oraz świadectwo zlecenia, który uprawnia przewoźnika do odbioru samochodu.