volvo 144 (Nr 5386602)

volvo 144

Marka i model:

1969 Volvo 144

Waga w kg (łączna):

1600.00

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 2673.00 km

Adres i termin nadania

Belgia, Région De Bruxelles-Capitale - Brussels Hoofdstedelijk Gewest, Bruksela

22 lis 2019

Adres i termin dostawy

Turcja, Stambuł, Stambuł

6 gru 2019


Transport samochodu

Zapotrzebowanie transportu pojazdu pojawia się często, kiedy zakupujemy nowy wóz lub sprowadzamy go od wcześniejszego właściciela, np. z Niemiec. Ostateczny koszt i przygotowanie przewozu zależą od elementów takich jak: stan pojazdu, jego waga i wymiary oraz trasa.

Jak najbezpieczniej i najtaniej transportować auto?

Jednym z najbardziej opłacalnych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego ogłoszenia o transporcie samochodu na Clicktrans.pl, a już za moment uzyskamy oferty od firm transportowych, które ukierunkowują się w transporcie samochodów. Przed wyborem przedsiębiorstwa transportowego warto przekonać się, czy posiada odpowiednią polisę, która obejmuje ubezpieczenie w przypadku zniszczenia pojazdu.

Metody transportu auta

Do transportu pojazdu pomagają autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub odsłoniętą przyczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (samochód oraz naczepa). Kluczowe znaczenie ma umiejętne przymocowanie samochodu – koła samochodu należy przypiąć 4 taśmami trzymającymi w taki sposób, żeby samochód nie zmieniał położenia podczas przewozu. Wypada nie zapominać również, iż faktyczna masa naczepy nie powinna przerastać faktycznej masy pojazdu holowanego.

Formalności

Aby niezależnie przewozić pojazd osobowy potrzebne jest prawo jazdy kategorii B, w momencie jak waga całkowita nie przekracza 3,5 tony. W przypadku jeśli DMC przekracza 3,5 t., zazwyczaj wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Kiedy zlecamy przewóz w firmie transportowej na terenie UE, zazwyczaj wymagany będzie CRM (list przewozowy) oraz dokument zamówienia, który upoważnia firmę do odbioru auta.