(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Samochody Dodano: 2018-02-22 07:57

Volvo c30

(Nr 2403396)
Volvo c30

Marka i model:

Volvo c30

Waga w kg (łączna):

1100.00

Budżet zlecenia [zł]:

900

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 834.00 km

Transport samochodu

    Potrzeba transportu samochodu uwidacznia się często, jeśli kupujemy nowy wóz czy też ściągamy go od ostatniego właściciela, na przykład z Włoch. Ostateczny koszt i przygotowanie transportu uzależnione są od elementów takich jak: stan pojazdu, jego ciężar i wielkość oraz odcinek do pokonania.

Jak najlepiej i najoszczędniej transportować pojazd?

    Jednym z najbardziej opłacalnych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego zlecenia o transporcie auta na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już za moment otrzymamy propozycje od przewoźników, którzy ukierunkowują się w przewozie pojazdów. Przed wyborem firmy transportowej należy upewnić się, czy posiada stosowną polisę, która obejmuje ubezpieczenie w sytuacji uszkodzenia samochodu.

Metody przewożenia auta

    Do transportu pojazdu służą autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub otwartą naczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (pojazd oraz przyczepa). Fundamentalne znaczenie ma profesjonalne zamocowanie ładunku – koła samochodu należy przypiąć czteroma linami mocującymi w taki sposób, żeby pojazd nie zmieniał położenia w trakcie przewozu. Powinno się nie zapominać także, że rzeczywista waga przyczepy nie powinna przekraczać faktycznej masy samochodu holowanego.

Procedury

    Żeby niezależnie transportować pojazd osobowy potrzebne jest prawo jazdy kategorii B, w przypadku gdy masa całkowita nie jest większa niż 3,5 tony. W przypadku jeżeli DMC jest większa niż 3,5 tony, najczęściej konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Kiedy zamawiamy przewóz w firmie w obszarze Unii Europejskiej, często konieczny będzie CRM (list przewozowy) oraz świadectwo zlecenia, jaki upoważnia przewoźnika do odbioru samochodu.

Adres i termin nadania

Goteborg, Szwecja

Od 24 lut 2018 do 27 lut 2018

Adres i termin dostawy

Gdańsk, 02-968, Polska

Od 26 lut 2018 do 28 lut 2018