(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Samochody Dodano: 2018-02-22 14:00

Volvo c30 (Nr 2404976)

Volvo c30

Marka i model:

Volvo c30

Waga w kg (łączna):

1780.00

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 337.00 km

Transport samochodu

    Zapotrzebowanie przewozu pojazdu uwidacznia się niekiedy, jeśli zakupujemy nowy wóz czy też sprowadzamy go od ostatniego posiadacza, przykładowo z Francji. Decydujący koszt i zorganizowanie przewozu uzależnione są od elementów takich jak: stan wozu, jego ciężar i wielkość oraz odległość do przejechania.

Jak najpewniej i najtaniej transportować samochód?

    Jednym z najbardziej opłacalnych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego ogłoszenia o przewiezie pojazdu na Clicktrans.pl, a już za chwilę dostaniemy oferty od przewoźników, którzy ukierunkowują się w transporcie aut. Przed wyborem przewoźnika należy upewnić się, czy posiada odpowiednią polisę, która obejmuje ubezpieczenie w przypadku uszkodzenia samochodu.

Metody przewożenia pojazdu

    Do przewiezienia pojazdu pomagają autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub otwartą przyczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (samochód i naczepa). Kluczowe znaczenie ma dokładne przymocowanie ładunku – koła samochodu powinny być przypięte 4 taśmami mocującymi w taki sposób, aby pojazd nie zmieniał położenia podczas transportu. Trzeba nie zapominać również, iż właściwa masa naczepy nie może przerastać rzeczywistej masy auta ciągnącego.

Formalności

    Żeby niezależnie transportować pojazd osobowy należy mieć prawo jazdy kategorii B, w momencie jeżeli waga całkowita nie jest większa niż 3,5 tony. W przypadku kiedy DMC przekracza 3,5 t., wówczas wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Jak zamawiamy transport w firmie transportowej w obszarze UE, zazwyczaj potrzebny będzie CRM (list przewozowy) oraz świadectwo zamówienia, który upełnomocnia przedsiębiorstwo do odbioru wozu.

Adres i termin nadania

York, YO1 8RS, Wielka Brytania

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Londyn, Wielka Brytania

Termin elastyczny