(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Samochody Dodano: 2018-04-30 10:52

Volvo c30

(Nr 2645988)

Marka i model:

Volvo c30

Waga w kg (łączna):

800.00

Dystans: 1171.00 km

Transport samochodu

    Zapotrzebowanie transportu auta uwidacznia się nierzadko, kiedy zakupujemy nowy wóz czy też sprowadzamy go od wcześniejszego właściciela, na przykład z Francji. Rozstrzygający koszt i zorganizowanie przewozu uzależnione są od elementów takich jak: stan auta, jego ciężar i wymiary oraz odległość do przejechania.

Jak najpewniej i najtaniej przewieść auto?

    Jednym z najczęstszych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego ogłoszenia o transporcie pojazdu na Clicktrans.pl, a już po kilku minutach otrzymamy oferty od przewoźników, którzy specjalizują się w transporcie pojazdów. Przed wyborem przewoźnika należy utwierdzić się, czy posiada wymaganą polisę, która zawiera ubezpieczenie w przypadku uszkodzenia auta.

Metody transportu pojazdu

    Do transportu wozu służą autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub odsłoniętą przyczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (samochód oraz naczepa). Podstawowe znaczenie ma dokładne zamocowanie auta – koła pojazdu należy przypiąć 4 linami mocującymi w taki sposób, żeby samochód nie zmieniał położenia w czasie transportu. Powinno się nie zapominać także, iż rzeczywista masa przyczepy nie może przekraczać właściwej masy auta ciągnącego.

Formalności

    Żeby samodzielnie transportować wóz osobowy potrzebne jest prawo jazdy kategorii B, w przypadku gdy masa całkowita nie jest większa niż 3,5 t. W momencie gdy DMC przekracza 3,5 t., wówczas potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Kiedy zamawiamy transport w firmie na terenie Unii Europejskiej, często potrzebny będzie CRM (list przewozowy) oraz dokument zlecenia, który upełnomocnia przedsiębiorstwo do odbioru samochodu.

Adres i termin nadania

Sztokholm, Szwecja

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Gdańsk, 02-968, Polska

Termin elastyczny