Volvo C30 (Nr 6702198)

Volvo C30
Waga Sztuk:
Volvo C30 1 Gen. (2006 - 2009) Hatchback
Długość
425 cm
Szerokość
178 cm
Wysokość
144 cm
ok. 1380 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga: 1380 kg
Dystans 1236 km
Faktura VAT: Niewymagana

Adres i termin nadania

Hiszpania, Baleary, Palma De Mallorca

Od 9 lis 2020 do 15 lis 2020

Adres i termin dostawy

Włochy, Lombardia, Mediolan

Od 16 lis 2020 do 22 lis 2020


Transport samochodu

Potrzeba przewozu samochodu uwidacznia się najczęściej, jak zakupujemy nowy samochód czy też sprowadzamy go od poprzedniego właściciela, np. z Czech. Rozstrzygający koszt i zorganizowanie transportu zależą od czynników takich jak: stan wozu, jego waga i wymiary oraz odległość do przejechania.

Jak najlepiej i najtaniej transportować samochód?

Jednym z najczęstszych rozwiązań jest wystawienie darmowego ogłoszenia o przewiezie samochodu na Clicktrans.pl, a już za chwilę dostaniemy propozycje od firm transportowych, które specjalizują się w przewozie aut. W trakcie wyboru przewoźnika należy przekonać się, czy posiada wymaganą polisę, która obejmuje ubezpieczenie w sytuacji zniszczenia auta.

Sposoby przewożenia pojazdu

Do transportu samochodu pomagają autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub otwartą przyczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (pojazd oraz przyczepa). Podstawowe znaczenie ma umiejętne zamocowanie ładunku – koła pojazdu powinny być przypięte czteroma taśmami trzymającymi w taki sposób, aby pojazd nie zmieniał umiejscowienia w czasie przewozu. Powinno się nie zapominać również, iż rzeczywista masa naczepy nie może przerastać właściwej masy pojazdu ciągnącego.

Procedury

Aby samodzielnie transportować samochód osobowy potrzebne jest prawo jazdy kategorii B, w momencie jak masa całkowita nie jest większa niż 3,5 t. W momencie gdy DMC przekracza 3,5 t., zazwyczaj potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Gdy zamawiamy transport u przewoźnika na terenie UE, często konieczny będzie CRM (list przewozowy) i dokument zamówienia, który upoważnia przedsiębiorstwo do odbioru wozu.