Volvo C30 (Nr 7251337)

Volvo C30
Waga
Sztuk
Volvo C30 1 Gen. (2006 - 2009) Hatchback
Długość
425 cm
Szerokość
178 cm
Wysokość
144 cm
ok.
1279 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga:
1279 kg
Dystans
2048 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Austria, Wiedeń, Wiedeń

Od 1 lut 2021 do 30 cze 2021

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Walencja, Castellon De La Plana

Termin elastyczny


Transport samochodu

Potrzeba przewozu pojazdu pojawia się często, gdy kupujemy nowy wóz lub ściągamy go od poprzedniego właściciela, na przykład z Czech. Rozstrzygający koszt i przygotowanie transportu uzależnione są od elementów takich jak: stan wozu, jego waga i wielkość oraz trasa.

Jak najlepiej i najoszczędniej transportować pojazd?

Jednym z najbardziej korzystnych rozwiązań jest wystawienie darmowego ogłoszenia o przewiezie auta na Clicktrans.pl, a już za chwilę otrzymamy propozycje od firm transportowych, które ukierunkowują się w transporcie wozów. W trakcie wyboru przedsiębiorstwa transportowego warto upewnić się, czy posiada stosowną polisę, która zawiera ubezpieczenie w przypadku zniszczenia wozu.

Sposoby przewożenia wozu

Do transportu wozu służą autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub otwartą przyczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (samochód i naczepa). Fundamentalne znaczenie ma profesjonalne przymocowanie auta – koła wozu należy przypiąć 4 taśmami mocującymi w taki sposób, aby samochód nie zmieniał miejsca w czasie transportu. Należy nie zapominać także, iż faktyczna masa przyczepy nie powinna przerastać właściwej masy wozu ciągnącego.

Procedury

Aby niezależnie przewozić samochód osobowy należy mieć prawo jazdy kategorii B, w momencie kiedy waga całkowita nie jest większa niż 3,5 tony. W przypadku jeśli DMC jest większa niż 3,5 tony, najczęściej konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeżeli zlecamy transport w firmie transportowej na terenie Unii Europejskiej, zwykle konieczny będzie CRM (list przewozowy) i świadectwo zlecenia, który upoważnia firmę do odbioru pojazdu.