(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

Volvo C70 Cabrio (Nr 5709327)

Marka i model:

Volvo C70

Waga w kg (łączna):

1500

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 1284.00 km

Adres i termin nadania

Wielka Brytania, Norfolk, Thetford

Od 13 sty 2020 do 25 sty 2020

Adres i termin dostawy

Polska, Zachodniopomorskie, Gryfice

Od 13 sty 2020 do 25 sty 2020


Transport samochodu

Zapotrzebowanie transportu pojazdu uwidacznia się niekiedy, kiedy nabywamy nowy samochód lub sprowadzamy go od poprzedniego posiadacza, przykładowo z Austrii. Decydujący koszt i przygotowanie przewozu uzależnione są od czynników takich jak: stan pojazdu, jego waga i wymiary oraz trasa.

Jak najpewniej i najtaniej transportować samochód?

Jednym z najbardziej opłacalnych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego zlecenia o transporcie wozu na Clicktrans.pl, a już po kilku minutach dostaniemy propozycje od przewoźników, którzy specjalizują się w transporcie aut. Przed wyborem firmy transportowej warto przekonać się, czy posiada wymaganą polisę, która zawiera ubezpieczenie w przypadku zniszczenia samochodu.

Metody transportu wozu

Do przewiezienia auta pomocne są autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub odsłoniętą naczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (samochód i przyczepa). Kluczowe znaczenie ma profesjonalne zamocowanie samochodu – koła pojazdu powinny być przypięte 4 linami trzymającymi tak, aby wóz nie zmieniał położenia w trakcie transportu. Powinno się nie zapominać także, że faktyczna waga naczepy nie powinna przerastać faktycznej masy wozu ciągnącego.

Formalności

Aby samodzielnie transportować wóz osobowy należy posiadać prawo jazdy kategorii B, w momencie jak waga całkowita nie jest większa niż 3,5 t. W przypadku jeżeli DMC jest większa niż 3,5 t., zazwyczaj potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Gdy zamawiamy transport u przewoźnika w obszarze Unii Europejskiej, najczęściej konieczny będzie CRM (list przewozowy) i świadectwo zamówienia, jaki upełnomocnia firmę do odbioru pojazdu.