(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

Volvo FL6 Cysterna (Nr 5189686)

Marka i model:

Volvo FL6 Cysterna

Waga w kg (łączna):

14000

Budżet zlecenia [zł]:

1

Potrzebuję fakturę VAT:

Tak

Liczba sztuk:

1

Dystans: 300.00 km

Adres i termin nadania

Polska, Śląskie, Boguchwałowice

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Polska, Lubelskie, Zemborzyce Tereszyńskie

Termin elastyczny


Transport samochodu

Zlecenie przewozu wozu pojawia się nierzadko, jeżeli zakupujemy nowy wóz lub sprowadzamy go od wcześniejszego właściciela, przykładowo z Francji. Ostateczny koszt i przygotowanie przewozu zależą od elementów takich jak: stan pojazdu, jego ciężar i wymiary oraz trasa.

Jak najlepiej i najoszczędniej transportować wóz?

Jednym z najbardziej rentownych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego zlecenia o transporcie auta na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już za moment otrzymamy propozycje od firm transportowych, które ukierunkowują się w transporcie aut. W trakcie wyboru przewoźnika warto przekonać się, czy posiada odpowiednią polisę, która obejmuje ubezpieczenie w przypadku uszkodzenia samochodu.

Sposoby przewożenia wozu

Do transportu wozu służą autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub otwartą przyczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (samochód oraz naczepa). Fundamentalne znaczenie ma profesjonalne zamocowanie pojazdu – koła samochodu należy przypiąć 4 linami trzymającymi tak, aby samochód nie zmieniał miejsca w trakcie transportu. Trzeba pamiętać także, że właściwa masa naczepy nie powinna przerastać faktycznej masy auta holowanego.

Formalności

Aby samodzielnie transportować pojazd osobowy potrzebne jest prawo jazdy kategorii B, w momencie kiedy waga całkowita nie przekracza 3,5 tony. W przypadku jeśli DMC jest większa niż 3,5 tony, zazwyczaj potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Gdy zlecamy przewóz u przewoźnika w obszarze UE, zwykle konieczny będzie CRM (list przewozowy) i świadectwo zlecenia, jaki upełnomocnia firmę transportową do odbioru wozu.