Volvo osobowe (Nr 5733786)

Marka i model:

Volvo 780

Waga w kg (łączna):

1560.00

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 1409.00 km

Adres i termin nadania

Szwecja, Västra Götaland County, Tråvad

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Polska, Mazowieckie, Warszawa

Termin elastyczny


Transport samochodu

Zapotrzebowanie przewozu pojazdu uwidacznia się często, jeśli zakupujemy nowy pojazd lub ściągamy go od poprzedniego posiadacza, np. z Wielkiej Brytanii. Ostateczny koszt i przygotowanie przewozu zależą od czynników takich jak: stan wozu, jego ciężar i wielkość oraz trasa.

Jak najbezpieczniej i najoszczędniej przewieść auto?

Jednym z najbardziej rentownych rozwiązań jest wystawienie darmowego zlecenia o przewiezie pojazdu na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już za chwilę uzyskamy propozycje od firm transportowych, które ukierunkowują się w transporcie pojazdów. Przed wyborem firmy transportowej należy przekonać się, czy posiada wymaganą polisę, która zawiera ubezpieczenie w sytuacji zniszczenia wozu.

Sposoby transportu samochodu

Do przewiezienia wozu służą autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub odsłoniętą naczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (pojazd oraz naczepa). Kluczowe znaczenie ma dokładne zamocowanie pojazdu – koła samochodu należy przypiąć 4 pasami trzymającymi tak, żeby pojazd nie zmieniał miejsca w trakcie przewozu. Trzeba nie zapominać również, że właściwa waga przyczepy nie powinna przekraczać właściwej masy pojazdu ciągnącego.

Procedury

Aby samodzielnie transportować pojazd osobowy potrzebne jest prawo jazdy kategorii B, w przypadku jeżeli waga całkowita nie jest większa niż 3,5 tony. W momencie jeżeli DMC przekracza 3,5 t., wówczas potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeżeli zlecamy transport w firmie transportowej na terenie UE, najczęściej konieczny będzie CRM (list przewozowy) oraz dokument zlecenia, jaki uprawnia firmę transportową do odbioru pojazdu.