(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Samochody Dodano: 2018-01-03 15:52

volvo s60

(Nr 2253660)
volvo s60

Marka i model:

opel frontera Volvo s 60 seat leon

Waga w kg (łączna):

4000.00

Budżet zlecenia [zł]:

3600

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 1940.00 km

Transport samochodu

    Potrzeba transportu auta uwidacznia się najczęściej, gdy kupujemy nowy wóz lub ściągamy go od wcześniejszego posiadacza, na przykład z Włoch. Ostateczny koszt i zorganizowanie transportu zależą od elementów takich jak: stan pojazdu, jego ciężar i wymiary oraz odległość do przejechania.

Jak najlepiej i najoszczędniej przewieść wóz?

    Jednym z najbardziej opłacalnych rozwiązań jest wystawienie darmowego zlecenia o transporcie samochodu na Clicktrans.pl, a już za chwilę otrzymamy propozycje od firm transportowych, które specjalizują się w transporcie samochodów. Przed wyborem przewoźnika należy przekonać się, czy posiada odpowiednią polisę, która zawiera ubezpieczenie w przypadku zniszczenia wozu.

Sposoby przewożenia wozu

    Do transportu wozu pomagają autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub odsłoniętą naczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (pojazd i naczepa). Kluczowe znaczenie ma dokładne zamocowanie samochodu – koła wozu powinny być przypięte czteroma taśmami mocującymi tak, żeby wóz nie zmieniał położenia w czasie przewozu. Trzeba nie zapominać również, że właściwa masa naczepy nie może przekraczać właściwej masy auta holowanego.

Procedury

    Żeby niezależnie przewozić wóz osobowy potrzebne jest prawo jazdy kategorii B, w momencie kiedy masa całkowita nie przekracza 3,5 tony. W momencie gdy DMC jest większa niż 3,5 tony, zazwyczaj potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jak zlecamy transport w firmie transportowej w obszarze Unii Europejskiej, często konieczny będzie CRM (list przewozowy) oraz świadectwo zlecenia, jaki uprawnia firmę transportową do odbioru pojazdu.

Adres i termin nadania

Wrexham, Wielka Brytania

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Samborowo, 14-100, Polska

Termin elastyczny