(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Samochody Dodano: 2018-01-29 09:39

volvo s60

(Nr 2330228)
volvo s60

Marka i model:

volvo s60

Waga w kg (łączna):

1500.00

Budżet zlecenia [zł]:

600

Potrzebuję fakturę VAT:

Tak

Dystans: 296.00 km

Transport samochodu

    Zlecenie przewozu wozu uwidacznia się niekiedy, jeżeli nabywamy nowy samochód lub ściągamy go od poprzedniego właściciela, przykładowo z Anglii. Ostateczny koszt i przygotowanie transportu uzależnione są od czynników takich jak: stan wozu, jego ciężar i wielkość oraz trasa.

Jak najlepiej i najoszczędniej przewieść wóz?

    Jednym z najczęstszych rozwiązań jest wystawienie darmowego zlecenia o transporcie wozu na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już za moment otrzymamy propozycje od przewoźników, którzy specjalizują się w przewozie pojazdów. Przed wyborem przewoźnika należy upewnić się, czy posiada wymaganą polisę, która obejmuje ubezpieczenie w przypadku uszkodzenia samochodu.

Sposoby przewożenia auta

    Do transportu samochodu pomagają autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub otwartą naczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (samochód oraz naczepa). Podstawowe znaczenie ma profesjonalne zamocowanie auta – koła pojazdu powinny być przypięte 4 pasami mocującymi w taki sposób, żeby pojazd nie zmieniał umiejscowienia w czasie transportu. Powinno się pamiętać również, iż faktyczna waga naczepy nie powinna przewyższać rzeczywistej masy pojazdu holowanego.

Formalności

    Żeby niezależnie przewozić wóz osobowy należy posiadać prawo jazdy kategorii B, w momencie kiedy waga całkowita nie przekracza 3,5 t. W momencie kiedy DMC jest większa niż 3,5 t., najczęściej konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeśli zlecamy transport u przewoźnika w obszarze Unii Europejskiej, zwykle wymagany będzie CRM (list przewozowy) oraz dokument zamówienia, który upełnomocnia firmę transportową do odbioru auta.

Adres i termin nadania

Hamburg, 22149, Niemcy

Od 29 sty 2018 do 2 lut 2018

Adres i termin dostawy

Berlin, 10117, Niemcy

Termin elastyczny