(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Samochody Dodano: 2018-02-22 13:02

Volvo S60

(Nr 2404712)
Volvo S60

Marka i model:

Volvo s60

Waga w kg (łączna):

1600.00

Potrzebuję fakturę VAT:

Tak

Dystans: 1010.00 km

Transport samochodu

    Potrzeba transportu wozu uwidacznia się najczęściej, jeżeli kupujemy nowy wóz lub ściągamy go od poprzedniego posiadacza, przykładowo z Czech. Decydujący koszt i zorganizowanie przewozu zależą od elementów takich jak: stan samochodu, jego waga i wymiary oraz trasa.

Jak najlepiej i najtaniej przewieść pojazd?

    Jednym z najbardziej korzystnych rozwiązań jest wystawienie darmowego ogłoszenia o transporcie wozu na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już za moment dostaniemy oferty od przewoźników, którzy ukierunkowują się w transporcie aut. Przed wyborem przedsiębiorstwa transportowego należy upewnić się, czy posiada odpowiednią polisę, która zawiera ubezpieczenie w sytuacji zniszczenia pojazdu.

Sposoby przewożenia samochodu

    Do transportu wozu pomocne są autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub odsłoniętą przyczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (pojazd oraz przyczepa). Najważniejsze znaczenie ma umiejętne zamocowanie ładunku – koła wozu należy przypiąć czteroma taśmami trzymającymi tak, aby samochód nie zmieniał położenia w czasie przewozu. Powinno się nie zapominać także, że faktyczna masa naczepy nie powinna przewyższać faktycznej masy auta holowanego.

Formalności

    Aby samodzielnie przewozić wóz osobowy należy mieć prawo jazdy kategorii B, w momencie jak waga całkowita nie przekracza 3,5 t. W przypadku jeśli DMC przekracza 3,5 tony, wówczas wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Kiedy zamawiamy przewóz w firmie transportowej na terenie Unii Europejskiej, zazwyczaj potrzebny będzie CRM (list przewozowy) oraz dokument zamówienia, który upełnomocnia przewoźnika do odbioru pojazdu.

Adres i termin nadania

Antwerpia, Belgia

23 lut 2018

Adres i termin dostawy

Wrocław, 40-203, Polska

27 lut 2018