(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

Volvo s60 (Nr 5254474)

Volvo s60

Marka i model:

Volvo s60

Waga w kg (łączna):

2000

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 924.00 km

Adres i termin nadania

Niemcy, Brema, Bremerhaven

15 lis 2019

Adres i termin dostawy

Polska, Łódzkie, Skierniewice

Termin elastyczny


Transport samochodu

Zlecenie transportu pojazdu pojawia się często, gdy nabywamy nowy wóz lub sprowadzamy go od ostatniego właściciela, na przykład z Austrii. Rozstrzygający koszt i zorganizowanie transportu uzależnione są od elementów takich jak: stan wozu, jego ciężar i gabaryty oraz odległość do przejechania.

Jak najlepiej i najtaniej transportować pojazd?

Jednym z najczęstszych rozwiązań jest wystawienie darmowego ogłoszenia o przewiezie wozu na Clicktrans.pl, a już za chwilę dostaniemy propozycje od firm transportowych, które specjalizują się w transporcie samochodów. Przed wyborem przewoźnika warto utwierdzić się, czy posiada wymaganą polisę, która obejmuje ubezpieczenie w przypadku zniszczenia pojazdu.

Metody przewożenia samochodu

Do transportu samochodu służą autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub odsłoniętą przyczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (pojazd oraz naczepa). Fundamentalne znaczenie ma profesjonalne zamocowanie samochodu – koła pojazdu należy przypiąć 4 taśmami trzymającymi w taki sposób, aby pojazd nie zmieniał położenia podczas transportu. Powinno się pamiętać także, iż rzeczywista waga naczepy nie może przewyższać faktycznej masy pojazdu holowanego.

Procedury

Żeby samodzielnie transportować samochód osobowy potrzebne jest prawo jazdy kategorii B, w przypadku jak masa całkowita nie jest większa niż 3,5 tony. W momencie jeśli DMC jest większa niż 3,5 t., zazwyczaj konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Kiedy zlecamy przewóz w przedsiębiorstwie transportowym w obszarze Unii Europejskiej, zwykle potrzebny będzie CRM (list przewozowy) i świadectwo zamówienia, jaki uprawnia przedsiębiorstwo do odbioru auta.