(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Samochody Dodano: 2018-01-02 22:47

Volvo S60R

(Nr 2252226)
Volvo S60R

Marka i model:

Volvo S60R

Waga w kg (łączna):

1667.00

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 2021.00 km

Transport samochodu

    Zlecenie przewozu samochodu uwidacznia się często, gdy zakupujemy nowy samochód lub ściągamy go od ostatniego posiadacza, na przykład z Czech. Rozstrzygający koszt i przygotowanie przewozu uzależnione są od czynników takich jak: stan pojazdu, jego waga i gabaryty oraz odcinek do pokonania.

Jak najpewniej i najoszczędniej transportować pojazd?

    Jednym z najczęstszych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego zlecenia o transporcie wozu na Clicktrans.pl, a już za moment uzyskamy oferty od przewoźników, którzy ukierunkowują się w transporcie samochodów. Przed wyborem firmy transportowej należy utwierdzić się, czy posiada wymaganą polisę, która zawiera ubezpieczenie w przypadku zniszczenia samochodu.

Metody transportu pojazdu

    Do przewiezienia auta pomagają autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub odsłoniętą przyczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (samochód oraz przyczepa). Fundamentalne znaczenie ma profesjonalne przymocowanie auta – koła auta powinny być przypięte 4 taśmami trzymającymi tak, żeby pojazd nie zmieniał umiejscowienia w czasie transportu. Wypada nie zapominać również, że faktyczna waga naczepy nie powinna przerastać właściwej masy auta holowanego.

Procedury

    Aby samodzielnie transportować pojazd osobowy należy posiadać prawo jazdy kategorii B, w momencie jeżeli waga całkowita nie przekracza 3,5 t. W momencie jeżeli DMC przekracza 3,5 t., wówczas wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Kiedy zlecamy przewóz w firmie transportowej w obszarze Unii Europejskiej, często wymagany będzie CRM (list przewozowy) oraz świadectwo zlecenia, który upełnomocnia przewoźnika do odbioru samochodu.

Adres i termin nadania

Ajaccio, Francja

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Almada, Portugalia

Termin elastyczny