(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

volvo s80 (Nr 3422197)

Marka i model:

volvo s80

Waga w kg (łączna):

1600.00

Budżet zlecenia [zł]:

3200

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 2620.00 km

Adres i termin nadania

Irlandia, County Longford, Longford

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Polska, Lubelskie, Hrubieszów

Termin elastyczny


Transport samochodu

Zlecenie przewozu samochodu pojawia się niekiedy, jeśli kupujemy nowy wóz czy też sprowadzamy go od wcześniejszego właściciela, np. z Austrii. Rozstrzygający koszt i zorganizowanie przewozu zależą od elementów takich jak: stan samochodu, jego ciężar i wymiary oraz trasa.

Jak najlepiej i najoszczędniej transportować wóz?

Jednym z najczęstszych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego zlecenia o transporcie pojazdu na Clicktrans.pl, a już za chwilę uzyskamy oferty od przewoźników, którzy specjalizują się w przewozie pojazdów. W trakcie wyboru przedsiębiorstwa transportowego warto upewnić się, czy posiada odpowiednią polisę, która obejmuje ubezpieczenie w przypadku uszkodzenia auta.

Metody transportu samochodu

Do przewiezienia pojazdu pomagają autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub odsłoniętą przyczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (samochód oraz przyczepa). Zasadnicze znaczenie ma dokładne przymocowanie samochodu – koła auta powinny być przypięte 4 taśmami trzymającymi tak, aby samochód nie zmieniał położenia w trakcie przewozu. Wypada nie zapominać również, że właściwa waga naczepy nie powinna przekraczać właściwej masy wozu ciągnącego.

Procedury

Aby samodzielnie transportować wóz osobowy potrzebne jest prawo jazdy kategorii B, w przypadku gdy waga całkowita nie przekracza 3,5 t. W przypadku jeśli DMC jest większa niż 3,5 tony, zazwyczaj konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeśli zlecamy transport w przedsiębiorstwie transportowym w obszarze Unii Europejskiej, często wymagany będzie CRM (list przewozowy) i dokument zamówienia, który uprawnia firmę transportową do odbioru pojazdu.