(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

Skoda fabia (Nr 5869411)

Skoda fabia

Marka i model:

Skoda Fabia 2018 white

Waga w kg (łączna):

2150

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 716.00 km

Adres i termin nadania

Wielka Brytania, Kent, Sandwich

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Irlandia, County Dublin, County Dublin

Termin elastyczny


Transport samochodu

Zlecenie transportu pojazdu pojawia się niekiedy, kiedy kupujemy nowy pojazd czy też ściągamy go od ostatniego posiadacza, na przykład z Wielkiej Brytanii. Decydujący koszt i zorganizowanie przewozu uzależnione są od czynników takich jak: stan samochodu, jego ciężar i gabaryty oraz odległość do przejechania.

Jak najlepiej i najtaniej przewieść pojazd?

Jednym z najczęstszych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego ogłoszenia o transporcie auta na Clicktrans.pl, a już w parę minut uzyskamy propozycje od przewoźników, którzy specjalizują się w transporcie wozów. Przed wyborem firmy transportowej warto przekonać się, czy posiada stosowną polisę, która obejmuje ubezpieczenie w przypadku zniszczenia pojazdu.

Metody przewożenia pojazdu

Do przewiezienia pojazdu pomagają autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub otwartą naczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (samochód oraz naczepa). Najważniejsze znaczenie ma umiejętne przymocowanie auta – koła samochodu należy przypiąć 4 pasami trzymającymi w taki sposób, żeby samochód nie zmieniał umiejscowienia w czasie transportu. Wypada nie zapominać również, że właściwa masa przyczepy nie powinna przerastać rzeczywistej masy wozu ciągnącego.

Procedury

Aby niezależnie transportować pojazd osobowy należy posiadać prawo jazdy kategorii B, w momencie jeżeli masa całkowita nie jest większa niż 3,5 tony. W momencie jeśli DMC przekracza 3,5 t., zazwyczaj wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeżeli zlecamy przewóz w przedsiębiorstwie transportowym w obszarze UE, zazwyczaj potrzebny będzie CRM (list przewozowy) oraz dokument zamówienia, który uprawnia przewoźnika do odbioru auta.