(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Samochody Dodano: 2018-02-22 11:01

Volvo V40

(Nr 2404084)
Volvo V40

Marka i model:

Volvo V40

Waga w kg (łączna):

1400.00

Dystans: 303.00 km

Transport samochodu

    Potrzeba transportu pojazdu pojawia się nierzadko, kiedy kupujemy nowy wóz lub ściągamy go od wcześniejszego posiadacza, przykładowo z Francji. Decydujący koszt i zorganizowanie transportu zależą od elementów takich jak: stan wozu, jego waga i gabaryty oraz odległość do przejechania.

Jak najbezpieczniej i najtaniej transportować samochód?

    Jednym z najbardziej opłacalnych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego ogłoszenia o przewiezie wozu na Clicktrans.pl, a już po chwili dostaniemy oferty od przewoźników, którzy specjalizują się w przewozie samochodów. W trakcie wyboru przedsiębiorstwa transportowego należy upewnić się, czy posiada stosowną polisę, która zawiera ubezpieczenie w sytuacji zniszczenia samochodu.

Sposoby transportu samochodu

    Do transportu pojazdu pomocne są autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub otwartą przyczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (samochód i przyczepa). Fundamentalne znaczenie ma profesjonalne zamocowanie auta – koła samochodu powinny być przypięte 4 pasami trzymającymi w taki sposób, żeby pojazd nie zmieniał umiejscowienia w czasie przewozu. Powinno się nie zapominać także, że właściwa waga przyczepy nie może przerastać właściwej masy samochodu ciągnącego.

Procedury

    Żeby niezależnie przewozić pojazd osobowy potrzebne jest prawo jazdy kategorii B, w momencie jeśli masa całkowita nie jest większa niż 3,5 tony. W momencie gdy DMC przekracza 3,5 t., zazwyczaj potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeżeli zlecamy przewóz w firmie transportowej w obszarze UE, często potrzebny będzie CRM (list przewozowy) oraz świadectwo zamówienia, jaki uprawnia przedsiębiorstwo do odbioru auta.

Adres i termin nadania

Poznań, Polska

Od 22 lut 2018 do 24 lut 2018

Adres i termin dostawy

Janka Muzykanta, Raszyn, 02-188, Polska

Termin elastyczny