(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Samochody Dodano: 2018-07-24 01:26

Volvo V40

(Nr 3003888)
Volvo V40

Marka i model:

Volvo V40

Waga w kg (łączna):

1500.00

Dystans: 2587.00 km

Transport samochodu

    Potrzeba przewozu wozu uwidacznia się nierzadko, jak nabywamy nowy wóz lub ściągamy go od wcześniejszego właściciela, na przykład z Niemiec. Rozstrzygający koszt i przygotowanie transportu uzależnione są od czynników takich jak: stan samochodu, jego waga i gabaryty oraz odcinek do pokonania.

Jak najlepiej i najoszczędniej przewieść pojazd?

    Jednym z najbardziej opłacalnych rozwiązań jest wystawienie darmowego zlecenia o transporcie auta na Clicktrans.pl, a już w parę minut otrzymamy oferty od przewoźników, którzy specjalizują się w przewozie wozów. Przed wyborem przewoźnika należy przekonać się, czy posiada stosowną polisę, która zawiera ubezpieczenie w przypadku zniszczenia auta.

Metody transportu samochodu

    Do przewiezienia pojazdu pomocne są autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub odsłoniętą przyczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (samochód oraz naczepa). Fundamentalne znaczenie ma dokładne zamocowanie pojazdu – koła auta należy przypiąć 4 linami trzymającymi tak, aby samochód nie zmieniał umiejscowienia w czasie przewozu. Trzeba pamiętać również, iż faktyczna masa naczepy nie może przerastać rzeczywistej masy samochodu holowanego.

Procedury

    Żeby niezależnie transportować pojazd osobowy potrzebne jest prawo jazdy kategorii B, w momencie jak masa całkowita nie przekracza 3,5 t. W przypadku gdy DMC przekracza 3,5 t., wówczas potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jak zamawiamy przewóz w firmie na terenie Unii Europejskiej, często potrzebny będzie CRM (list przewozowy) i świadectwo zlecenia, który uprawnia przedsiębiorstwo do odbioru pojazdu.

Adres i termin nadania

Warszawa, Polska

Od 30 lip 2018 do 1 sie 2018

Adres i termin dostawy

Katania, Włochy

Termin elastyczny